Euro
10.9884
2.22%
Dolar
9.431
2.38%
Altın
540.3
2.37%
Borsa
1.455
1.58%
Bitcoin
596.005
-2.13%
16ºC
İstanbul
Açık 16 C

  Ders alınan hatalar üzerine: Haylazların Kralı

  Dünya çocuk ve gençlik edebiyatının en önemli isimlerinden Andrew Clements, öğrencilik hayatını resmettiği okul hikâyelerine bir yenisini ekledi: Haylazların Kralı!
  • Özel İçerik
  • 21.03.2019 - 15:38
  Ders alınan hatalar üzerine: Haylazların Kralı

  Ders alınan hatalar üzerine: Haylazların Kralı #1

  Clements, “Bunun Adı Findel”, “Karne Oyunu” gibi romanlarıyla çok sevilmişti. Şimdi de, okulda sorun çıkararak ağabeyinin ve arkadaşlarının gözüne gireceğini düşünen bir çocuğun değişimini anlatıyor. Yazar, esprili bir dil takındığı bu çocuk romanında çevrenin davranışlarımız üzerine etkisini de irdeliyor. Arkadaşlık, dostluk, dürüstlük, sözünü tutmak gibi pek çok davranışın üzerinde duran yazar, çocuklar ve ebeveynleri, öğretmenleri ile unutulmaz bir roman paylaşmayı hedefliyor…

  Ders alınan hatalar üzerine: Haylazların Kralı #2

  (Andrew Clements)

  HAYLAZLARIN KRALI

  Clay, okulda özellikle haylazlıklarıyla meşhurdur. Son olarak çizdiği bir portre karikatür, bardağı taşıran son damla olmuştur. Müdürü bile aşmıştır da, onu övmelere doyamayacağına inandığı abisinden kurtulamamıştır. Çünkü abisi, ders aldığı hatalarını kardeşinin tekrarlamasını istememektedir. Clay’i uyarır ve ondan söz alır.

  Clay, sözünü tutmak için tüm gayretiyle çabalar. Ancak bu sefer de hiç suçu olmadığı bir olayın içinde bulur kendini. Tam her şey yolunda gidiyorken, şimdi de suçsuz olduğunu ispatlamaya çalışmaktadır. Peki bu sırada başına bela açmadan durabilecek mi bakalım?

  Ders alınan hatalar üzerine: Haylazların Kralı #3

  Haylazların Kralı

  Andrew Clements

  Günışığı Kitaplığı

  S.: 140

  Kitabı satın almak için tıklayınız: idefix

  *

  Damla Karakuş

  damla.karakus@ensonhaber.com

  Instagram: biyografivekitap

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir