Dolar
7.9606
0.2872%
Euro
9.4316
0.4269%
Altın
1910.22
0.3214%
Borsa
1196.45
-0.156%
G. Altın
489.15
0.6502%
Bitcoin
103422.21
-0.1187%
23ºC
İstanbul
Güneşli 23 C

  Notabene Yayınları'ndan daha önce yayımlanan üç kitap

  Mısır Koçanlarını Kızartan Koku, Kartallimeni ve Sınıflar Notebene etiketiyle raflarda daha önce yerini almıştı.
  • 08.11.2017 - 17:13
  Notabene Yayınları'ndan daha önce yayımlanan üç kitap

  Daha önce yeni baskısı yapılan ve ilk defa okuyucularla buluşan kitaplar okuyucuları bekliyor. Kitap raflarında yerini alan üç yeni kitap Notabene etiketiyle okurların beğenisine sunuldu.

  ENGİN GÜNAY - KARTALLİMENİ

  Kartalimeni, bir ahde vefa kitabı olmasının yanı sıra, çıkılan tüm yolların sonunda kaçınılmaz olarak hesaplaşılan geçmişin ve o geçmişteki kırılma anının hikayesini okurla paylaşmakta, yazarın güçlü kurgusu ve sarsıcı anlatımıyla okuru, kendisiyle ve ülkenin yakın geçmişiyle de yüzleştirmektedir.

  Eski bir balıkçı kasabası olan Kartalimeni, kentleşmenin girdabında hızla kendini yitirirken, bu semtin gençleri, aşıkları, delileri ve romanın ana kahramanları olan üç arkadaşın, yani “trio”nun da hayatı kaçınılmaz olarak değişecektir. Aslında bütün memleket değişmektedir. Kitlesel göç dalgalarıyla büyümüş ve Anadolulaşmış olan İstanbul gibi ülke de kaynamakta, 12 Eylül darbesine doğru ilerleyen süreçte herkes kendini yeniden tanımlamaya çalışmaktadır.

  Notabene Yayınları ndan daha önce yayımlanan üç kitap #1
  Engin Günay Kartalimeni’de bir semti ve o semtin gözünden 70'li yılların İstanbul’unu anlatırken, diğer yandan da kahramanları dönemin yakıcı siyasi atmosferi içinde politikleşmiş genç insanlar olan sarsıcı bir hikayeyi okurla paylaşmaktadır. Yaşanmış olaylar edebiyat diliyle anlatıldığında daha mı acıtıcı olur? Gerçek nerede biter, kurgu nerede başlar? Yaşanan olayların tanıkları kimlerdir? Engin Günay, Kartalimeni’de söz konusu atmosfer içinde yaşanmış bir kaybı anlatırken, tüm bu soruların cevaplarını da okura bırakıyor.

  ERİK OLİN WRİGHT - SINIFLAR

  Notabene Yayınları ndan daha önce yayımlanan üç kitap #3

  Kitap sayfası için iletişim: ergul.tosun@ensonhaber.com

  Görüş Bildir