Euro
15.5362
0.18%
Dolar
13.7186
0.4%
Altın
786.38
0.93%
Borsa
1.91
1.61%
Bitcoin
731.340
2.89%
13ºC
İstanbul
Çoğunlukla güneşli 13 C
  Alpaslan Öztürk: Pis Türk laflarıyla büyüdüm

  Alpaslan Öztürk: Pis Türk laflarıyla büyüdüm

  Göztepe'de forma giyen Alpaslan Öztürk, tüm dünyanın ırkçılığı konuştuğu günlerde, konuyla ilgili açıklamalarda bulundu.
  • Haber Merkezi
  • 08.06.2020 - 10:45
  • Güncelleme : 08.06.2020 - 13:35

  ABD’de George Floyd’a yapılan ırkçılık futbol kamuoyunda da geniş yer bulurken, spor camiasının önemli isimleri tepkilerini belirtmişti.

  Göztepe'de oynayan Alpaslan Öztürk, konuyla ilgili Fanatik'e konuştu.

  ''AVRUPA'DAKİ GURBETÇİLERİN DE BU SIKINTISI SONA ERMELİ''

  Belçika'da doğup büyüyen futbolcu, ırkçılığın yalnızca siyahilere değil, Türklere de yapıldığını söyledi.

  Öztürk, ''Çok uzun yıllardır gurbetçilerin, özellikle de sporcuların Avrupa’da yaşadığı ırkçılıkların haddi hesabı yoktur. Belçika’da futbola başlayan ve tüm altyapı kariyerini orada geçiren bir oyuncu olarak, ırkçılığın bu kadar ses getirdiği bir dönemde anlatmak istediklerim var. Avrupa’daki gurbetçilerin bu sıkıntısının da son bulması lazım.'' ifadelerini kullandı.

  Alpaslan Öztürk: Pis Türk laflarıyla büyüdüm #1

  ''PİS TÜRK DİYE BAĞIRIYORLARDI''

  26 yaşındaki futbolcu, ''Altyapıda oynarken daha küçük yaşlarda, hayatın bizim için orada çok zor olacağını öğrenmiştik. Çünkü kadroya girebilmek için, profesyonel olabilmek için Belçikalı bir çocuğa göre her zaman 3 kat daha başarılı olmam gerekiyordu. Düşünün 11 yaşında bir çocuksunuz; sahaya çıkıyorsunuz ve yaptığınız en ufak hatada takım arkadaşınızın ailesi bile tribünden ‘Pis Türk’ diye bağırıyor. Biz Türk milleti olarak yemeklerimizde soğanı çok kullanırız. Bunu bildikleri için, ‘Soğan kafa’ diyorlardı bize. Tribünden gelen bu seslerle büyüdük. Bir Türk olarak başarılı olmaya, onların önüne geçmeye ant içerek büyüdüm.'' şeklinde konuştu.

  Alpaslan Öztürk: Pis Türk laflarıyla büyüdüm #2

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir