Beşiktaş'ta sakat futbolcuların sayısı 8'e çıktı

Yeni sezon hazırlıklarını Avusturya'da sürdüren siyah-beyazlılar, dün İtalyan ekibi Udinese ile karşı karşıya gelmiş ve sahadan 2-0'lık yenilgiyle ayrılmıştı.

Daha önce Atiba, Ljajic, Dorukhan, Roco'nun sakatlıklarıyla sarsıran Beşiktaş'a 4 futbolcudan daha kötü haber geldi.

BURAK 1 AY YOK

Dünkü hazırlık maçında ağrılarının olduğunu söyleyen Medel, oyuna devam edememişti. Şilili futbolcunun 2 hafta sahalardan uzak kalacağı öğrenildi.

Diğer taraftan lig biter bitmez sağ ayak 5. tarak kemiğinde oluşan ödem nedeniyle ameliyat olan Burak'ın maç sonu ağrı hissettiği belirtildi. Golcü futbolcunun yaklaşık 1 ay sahalardan uzak kalacağı öğrenildi.

Beşiktaş'ta sakat futbolcuların sayısı 8'e çıktı

Öte yandan el bileğinde acı hisseden Gökhan Gönül'ün ameliyat olacağı belirtildi. Kas ağrıları bulunan yeni transfer Douglas'ın durumu ise ciddi değil.

Beşiktaş Kulübü, futbolcuların sağlık durumları hakkında yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

"Futbol Takımımızın Udinese ile dün oynadığı hazırlık maçının ikinci yarısında sağ ayak dış kısmına darbe alan ve oyundan çıkan futbolcumuz Burak Yılmaz'ın yapılan muayene ve çekilen film sonucuna göre 5. ayak (metatars) tarak kemiğinde küçük bir çatlak oluştuğu görülmüş, oyuncumuzun tedavisine sağlık ekibimiz tarafından başlanmıştır.

Siyah-beyazlılarımızın Udinese ile oynadığı hazırlık maçının ilk yarısının sonlarına doğru ayağı çime takılan ve kasık bölgesinde zorlanma hisseden Gary Medel'in tedavisine başlanmıştır. Gerekli görülmesi halinde 5 Ağustos Pazartesi günü MR çekilecektir.

GÖKHAN AMELİYAT OLACAK

Ekibimizin A. Larisas ile oynadığı hazırlık maçında sakatlanan futbolcumuz Gökhan Gönül'ün el 4. tarak (metakarp) kemiğinde kırık tespit edilmiştir. Oyuncumuz 5 Ağustos Pazartesi günü ameliyat edilecektir. Gökhan Gönül, ameliyat sonrası koruyucu özel bir alçı ile takımla birlikte çalışmalara devam edecektir."