Euro
10.3093
0%
Dolar
8.764
0.02%
Altın
493.08
0.44%
Borsa
1.401
0%
Bitcoin
388.826
3.42%
13ºC
İstanbul
Parçalı bulutlu 13 C
  Sinema biletiyle mısır birleştirilerek satılamayacak

  Sinema biletiyle mısır birleştirilerek satılamayacak

  TBMM Genel Kurulu'nda kabul edilen yasaya göre; sinema salon işletmecileri, sinema filmi bileti ile başka bir ürünün satışını aynı anda yapamayacak.
  • AA
  • 18.01.2019 - 10:22
  • Güncelleme : 18.01.2019 - 13:05

  Milli kültürün uluslararası tanıtımına katkı sağlar nitelikte olan dizi filmlerin desteklenmesi ve sinema sektörünün uluslararası alanda rekabet gücünün artırılmasını amaçlayan teklif, TBMM Genel Kurulu'nda kabul edilerek yasalaştı.

  SİNEMA BİLETLERİNE DÜZENLEME

  İlk seans, öğrenci, halk günü gibi gelenekselleşmiş indirimler ile okullara, meslek gruplarına, belirli yaşın üzerindeki kişilere yapılacak benzeri indirimler, işletmeciler ile filmin yapımcısı ve varsa dağıtımcısı arasında yapılacak sözleşmelerle belirlenebilecek.

  Sinema biletiyle mısır birleştirilerek satılamayacak #1

  TOPLU SATIŞ FAALİYETLERİNE YASAK

  Ancak sinema salonu işletmecileri, filmin yapımcısı ve varsa dağıtımcısıyla yapılacak sözleşme ile belirlenecek indirimli bilet fiyatlandırmaları hariç olmak üzere, sinema biletini içeren abonelik, promosyon, kampanya ve toplu satış faaliyetleri gerçekleştiremeyecek.

  Sinema biletiyle mısır birleştirilerek satılamayacak #2

  BİLETLE BAŞKA BİR ÜRÜN SATILAMAYACAK

  Sinema salon işletmecileri, sinema filmi bileti ile başka bir ürünün satışını aynı anda yapamayacak. Bilet ile mısır veya başka bir ürün birleştirilerek satılamayacak.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir