Dolar
7.8288
2.2276%
Euro
9.136
2.5687%
Altın
1866.55
0.2578%
Borsa
1121.49
-0.2383%
G. Altın
467.58
1.9819%
Bitcoin
85228.34
3.5969%
27ºC
İstanbul
Kısmen güneşli 27 C
  Ali Bayramoğlu Zaman muhabiriyle tartıştı

  Ali Bayramoğlu Zaman muhabiriyle tartıştı

  Ali Bayramoğlu, katıldığı bir programda kendisine soru soran Zaman muhabiri Büşra Erdal'la tartıştı.
  • 20.09.2012 - 12:16

  Ali Bayramoğlu Zaman muhabiriyle tartıştı #1

  Zaman gazetesi yargı muhabiri Büşra Erdal , Yeni Şafak gazetesi yazarı Ali Bayramoğlu'nun, katıldığı bir programda kendisine hakaret ettiğini iddia etti.

  TESEV 'in düzenlediği bir programda Ali Bayramoğlu, kendisine soru yönelten Zaman gazetesi Muhabiri Büşra Erdal'a sert çıktı. Bayramoğlu'na tepki gösteren Erdal, salonu terk etti.

  MUHABİRE "SEN ANGAJESİN" DEDİ

  "Özel yetkili mahkemelerin kaldırılması tartışmalıydı. Daha önce bir sürü önemli işler yapan hakim ve savcıların görevden alınması yargıda bir travmaya neden olduğu hepimiz tarafından biliniyor. Ergenekon ve Balyoz gibi soruşturmaları yürüten mahkemelerin kaldırılmasının bundan sonra yürütülecek soruşturmalara etkisi olabilir mi? Bu görevliler yine taşın altına elini koyabilir mi? Bu konuda HSYK'nın yaklaşımı nedir? Bunu sorun olarak görüyor musunuz?" şeklinde soru sorduğunu ifade eden Büşra Erdal, Bayramoğlu'nun kendisine, "Sen angajesin." diye suçlayıcı bir şekilde konuştuğunu söyledi.

  Kendisinin böyle bir tepkiyi beklemediğini aktaran Erdal şöyle dedi:

  BAYRAMOĞLU: "SEN CEMAATİN TETİKÇİSİSİN"

  Ali Bayramoğlu Zaman muhabiriyle tartıştı #2"Çünkü konumuzun bununla alakası yok. Sadece toplantı ile ilgili bir soru sordum. Bununla da kalsa sorun değil. Bunu tolere edebilirim. Arkasından bana "Sen cemaatin tetikçisisin. Gazeteci değil, tetikçisin." diyerek çok ağır hitapta bulundu. Onu karaladığımı söyledi. Karalama olayı da sosyal paylaşım sitesi twittermış. Twitter'a çok sayıda yazarı eleştiren yazılar yazabiliyoruz. Ben de aylar önce Bayramoğlu ile ilgili Büşra Ersanlı'nın tahliyesi hakkında yazmıştım."

  "TAHAMMÜLSÜZLÜĞÜ ÇÖZEMEDİM"

  Bayramoğlu'na, "Ben ne köşe yazarıyım. Ne gazetede bir köşem var. Bu haber ile ilgili kendi gazetemde bir şey de yer almadı. Herhangi bir kurum ya da cemaatin temsilcisi de değilim." cevabını verdiğini dile getiren Erdal, "Bayramoğlu bana tetikçi demeye devam etti. Ben de salondan ayrılmak zorunda kaldım. Bayramoğlu hak ve özgürlükler konusunda liberal bir isimdi. Kamuoyunda öyle olduğu bilinir. Ancak bugün çok tahammülsüzdü. En azından bir tweet'e bile 'Sen tetikçisin' diyerek böyle bir yaklaşım sergilemesi ilginç geldi. Neye dayanıyor bu tahammülsüzlük çözemedim." diye konuştu.

  BİR KÖŞE YAZARINA YAKIŞMADI

  Ali Bayramoğlu'nun atılan twit sebebiyle rahatsızlığını kendisine söyleyebileceğini dile getiren Erdal, "Kendisi Twitter'da beni takip etmiyor diye biliyorum. TESEV gibi uluslararası saygınlığı olan kuruluşun HSYK gibi önemli bir konuda toplantısı var. Toplantıda kişisel bir sorun dile getiriliyor. Bence hem TESEV'in ortamına yakışmayan bir durum oldu, hem de bir köşe yazarının durumuna yakışmadı diye düşünüyorum." şeklinde konuştu.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir