Euro
10.2709
0.01%
Dolar
8.4554
-0.55%
Altın
501.15
0.37%
Borsa
1.441
-0.25%
Bitcoin
410.920
-2.60%
18ºC
İstanbul
Çok bulutlu 18 C
  Cemaat yine montaja sarıldı

  Cemaat yine montaja sarıldı

  Önceki gün Erdoğan'ın TRT Haber'de katıldığı canlı yayın programındaki KJ, sosyal medyadaki cemaatçiler tarafından montajlandı.
  • 31.01.2015 - 12:34

  ENSONHABER.com/DETAY HABER 30 Mart ve 10 Ağustos seçimleri öncesinde, seçim sonucunu etkilemeye yönelik montaj kasetleri ve görüntüleri sosyal medya üzerinden internete servis edilmişti.

  MONTAJ KASETLERİ BOŞA ÇIKMIŞTI

  Montajcıların hedeflerine göre önce AK Parti yerel seçimlerde kaybedecek, sonra da Erdoğan cumhurbaşkanlığına seçilemeyecekti. Gezi medyasıyla Cemaat'in yaptığı işbirliği üzerine kurulu bu taktik tutmadı ve 30 Mart seçimlerinde AK Parti en çok belediyeyi kazandı. Ardından Erdoğan da Cumhurbaşkanı seçilerek cemaatin montajla kurulan kumpaslarını boşa çıkardı.

  MONTAJA DEVAM

  Şimdi ise 7 Haziran'da yapılacak olan 2015 genel seçimlerini etkilemeye yönelik montaj çalışmaları yeniden başladı.

  Önceki gün TRT Haber Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı ağırladı. Erdoğan yaklaşık 2 saat kaldığı canlı yayında gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. Erdoğan'ın konuşmalarından seçilen başlıklar TRT Haber ekranlarında KJ'ye yazılarak izleyicilere sunuldu.

  Cemaat yine montaja sarıldı #1

  Cemaat'in sosyal medya hesapları Erdoğan canlı yayınındaki KJ'yi değiştirerek internette yaygara koparmaya çalıştı.

  KJ'Yİ DEĞİŞTİRDİLER

  Orjinalinde "Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan gazetecilerin sorularını cevaplıyor" şeklinde yazılan KJ montajlandı ve şu ifadeler yazıldı: Gazeteciler Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın sorularını soruyorlar..

  Cemaat yine montaja sarıldı #2

  ZAMAN HABER YAPTI

  Cemaat'in bir numaralı yayın organı Zaman gazetesi ise bu montajlı fotoğrafları haberleştirdi, sitesinden okuruna sundu.

  Zaman'ın haberinde montajlı fotoğraf kullanılırken, "sosyal medyada akşamın konusu bu oldu" vurgusu yapıldı. İşte Zaman'ın montajlı görüntü üzerine yaptığı o haber:

  Cemaat yine montaja sarıldı #3

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir