Euro
9.7061
0.09%
Dolar
8.1097
0.05%
Altın
454.79
-0.03%
Borsa
1.378
0%
Bitcoin
513.605
4.02%
9ºC
İstanbul
Kısmen güneşli 9 C

  Hayrettin Karaman'dan Büyük Ümmet Projesi yazısı

  Yenişafak yazarı Hayrettin Karaman BOP'un çöktüğü anda Büyük Ümmet Projesi'nin gerçekleşeceğini söyledi.
  • 30.08.2013 - 16:19
  Hayrettin Karaman'dan Büyük Ümmet Projesi yazısı

  Hayrettin Karaman dan Büyük Ümmet Projesi yazısı #1

  Türkiye'deki fıkıh alanındaki en önemli isimlerden biri olan Hayrettin Karaman Yenişafak'taki yazısında Büyük Ortadoğu Projesi'nin (BOP) şu anda ertelendiğini söylerken fırsat ellerine geçtiğinde yeniden ortaya süreceklerini söyledi.  Arap Baharı'nın yerli işbirlikçiler ve Batı tarafından engellenmediği zaman Büyük Ümmet Projesine dönüşeceğini söyledi.

  İşte Hayrettin Karaman'ın Büyük Ümmet Projesi yazısı:

  Büyük Ortadoğu Projesi (BOP) hakkında çok konuşuldu, yazıldı, tartışmalar yapıldı. Bu projenin bize ait olmadığı, bölgede ABD menfaatleri ile İsrail'in güvenliğini ve tarihi hedeflerini gerçekleştirmeye yönelik bir proje olduğu açıktır.

  DAR'UL İSLAM'I İŞGAL ETTİLER

  İktidar bu projeye bir şekilde katılırken elbette yukarıda özetlediğim amaca hizmet etmeyi düşünemezdi, onlara bunu yakıştırmak zulüm olur.

  Üç tavır sözkonusu olabilirdi: Kenarda durup seyretmek, içine girip yönünü değiştirmeye çalışmak, şerrini azaltmak, hayrını çoğaltmak, buna karşı bir başka proje oluşturmak.

  Şimdiye kadar Batı'nın, İslam dünyası aleyhine, kendilerinin veya İsrail'in lehine olan birçok projesine karşı ya stratejisi eksik, hamasi ve duygusal karşı çıkışlar yaşandı veya kenardan seyredildi; onlar da yapacaklarını yaptılar, alacaklarını aldılar, işgal edecekleri vatanımızı (dâru'l-islamı) işgal ettiler, sömürecekleri kadar sömürdüler.

  BATI İSLAM'I ENGELLEMEYE ÇALIŞTILAR

  Büyük Ortadoğu Projesi şimdilik rafa kaldırılmış veya ertelenmiş görünüyor. Fırsat elverdiğinde yine devreye sokulacağından şüphe etmem; çünkü bugünün zalim dünya düzeninde uluslar kendi çıkarları, Batı da sağlam İslam'ı engellemek için vardırlar.

  İHVAN'IN DİN ANLAYIŞI SAĞLAM

  Bazı yazarlar Arap Baharı'nı da BOP'un uygulama aşamaları içinde görüyorlar. Ben buna katılmıyorum. Batı ile yerli işbirlikçileri engelleyemezlerse Arap Baharı, BOP'un değil, BÜP'ün aracı olacaktır. Çünkü bu baharın hakim gücü, laik diktatörlere baş kaldıran, müslümanlara mahsus ve dünyaya örnek bir demokrasi ile ülkelerini yönetmek isteyen müslüman halktır. Bunların en örgütlü ve tecrübeli olanı Müslüman Kardeşler'dir (İhvan). Müslüman Kardeşler'in İslam anlayışları mutedil ve sağlam, tecrübeleri de yeterlidir. Harekete katılan diğer gruplar arasında aşırılar, kendidlerine ve ümmete zarar vermeleri muhtemel olanlar da vardır; ama bunların zaman içinde ya ortaya gelecekleri veya etkisiz durumda kalacakları umulmaktadır.

  BÜYÜK ÜMMET PORJESİ

  Eğer Arap Baharı başarılı olursa, ABD, İsral, AB, Çin, Rusya onu durdurmazsa, yıllardır müslüman halklara zulmeden, ülkelerin servetini çarçur eden, yabancılara peşkeş çeken, iktidarları babadan oğula devreden veya aralarında paylaşan diktatörler, zalimler, müstebidler birer birer ortadan silinecekler, İslam ülkeleri sahipleri tarafından yönetilmeye başlanacak ve bunun sonucu da 'BÜYÜK ÜMMET PROJESİ'nin hayat bulması, gerçekleşmesi ve inşaallah ümmetin, İslam rahmetini temsil ederek dünyanın yüzünü güldürmesi olacaktır.

  İktidar dün BOP'un zararını engellemeye çalışıyordu, bugün de BÜP'ni gerçekleştirmenin ilk adımları olan Arap Baharını destekliyor. Allah yardımcıları olsun!

  Bir yandan haklı olarak BOP'a karşı çıkanlar bir yandan da (şimdi) haksız olarak Arap Baharına karşı çıkıyorlar.

  'Bu ne perhiz bu ne lahana turşusu' derler ya, işte misal budur.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir