Petrol
112.91
0.78%
Euro
16.77
3.26%
Dolar
15.88
2.17%
Altın
930.74
1.30%
Borsa
2395
0.17%
Bitcoin
473.718
-2.96%
23ºC
İstanbul
Güneşli 23 C
  Kardashian'ın poposu Habertürk'ü yaktı

  Kardashian'ın poposu Habertürk'ü yaktı

  RTÜK, tarih programında Ermenice şarkı çaldığı için eleştirilen Murat Bardakçı’nın "Kardashian’ın poposunu seyrediyorsunuz! O Ermeni, seyretmeyin" sözlerine ceza kesti.
  • 22.09.2014 - 05:50

  Kardashian ın poposu Habertürk ü yaktı #1

  RTÜK, ünlü tarihçiler Murat Bardakçı, Erhan Afyoncu ile Nurhan Atasoy’un birlikte sundukları ve Prof. Dr. İlber Ortaylı’nın konuk olarak katıldığı “Tarihin Arka Odası” adlı program nedeniyle Habertürk TV’ye yaklaşık 600 bin TL ceza kesti.

  RTÜK uzmanlarının hazırladığı rapora göre, 6 Eylül 2014 tarihinde yayınlanan Tarihin Arka Odası” adlı programda ünlü sanatçı “Charles Aznavur”un “Sur Ma Vie” adlı şarkısı yayın akışı içinde izleyiciye dinletildi.

  Murat Bardakçı'dan seyircisine Kim Kardashian'lı ayar

  "KARDASHİAN'IN KOCA K.ÇINI NİYE SEYREDİYORSUN MADEM"

  Parçanın bitimini müteakip izleyicilerden tepki mesajları alan Bardakçı, gelen mesajlara yönelik şu sözlerle karşılık verdi:

  “Nasıl Ermenice şarkı çalarsın diyorlar. Çüş efendim, oha. Ulan Fransızca be. Tamam kulağınızla dinlemiyorsunuz, başka tarafınızla dinleseniz bile böyle bir halt edemezsiniz. Şarkı Fransızca herif Ermeni, aptal mısın? Salak aptal sensin. ‘Mazi mülevves, hal bok, hati kenef’ şiiri Neyzen’in değil, Eşref’indir. Kim Kardashian’ın koca k.çını seyrediyorsunuz ya o da Ermeni seyretme. Ermeni k.çı niye bakıyorsun?”

  Raporda, ekranlarda argo ya da hakaret içeren ifadelerin kullanılmaması gerektiği, bu ifadelerin yayıncılık anlayışıyla badaşmadığı dile getirildi.

  "KABA VE ARGO BİR DİL"

  Üst Kurul’da yapılan tartışmaların ardından Bardakçı’nın bu sözlerinin “yayınların insan onuruna saygılı olmaması, küçük düşürücü aşağılayıcı ve iftira niteliği içermeme” ile “Kaba ve argo dil kullanmama” ilkelerine aykırı olduğuna hükmetti. Cezanın 600 bin TL’yi bulduğu öğrenildi.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir