Petrol
99.19
-0.41%
Euro
18.5302
-0.01%
Dolar
17.9526
0.08%
Altın
1.031
-0.12%
Borsa
2868
0.00%
Bitcoin
430.884
-1.94%
20ºC
İstanbul
Çoğunlukla güneşli 20 C

  RTÜK'ten Flash TV'ye evlilik programı cezası

  RTÜK, Flash TV'deki "Hayata Dair" isimli programın formatında evlilik programına doğru değişiklik yapıldığını tespit etti.
  • AA
  • 13.09.2017 - 02:44
  RTÜK'ten Flash TV'ye evlilik programı cezası

  Radyo ve Televizyon Üst Kurulu'nun (RTÜK) Üst Kurul toplantısında toplumun milli ve manevi değerlerine, genel ahlaka ve ailenin korunması ilkesine aykırılık teşkil eden yayınlar masaya yatırıldı.

  RTÜK ten Flash TV ye evlilik programı cezası #1

  FLASH TV'YE EVLİLİK PROGRAMI CEZASI

  Flash TV'de yayınlanan "Hayata Dair" isimli programı bir ay süresince titizlikle takip eden RTÜK, özellikle son günlerdeki yayınlarda programın formatında evlilik programına doğru değişiklik yapıldığını, programa eş arayan kişilerin de katıldığını tespit etti.

  Üst Kurul, kanala reklam gelirinin yüzde 3'ü oranında ağırlaştırılmış idari para cezası verdi.

  RTÜK ten Flash TV ye evlilik programı cezası #2

  FOX TV'NİN "HADİ İNŞALLAH"I DA CEZA ALDI

  RTÜK, Fox TV'de yayınlanan "Hadi İnşallah" isimli filmde ise çocuk ve gençleri olumsuz etkileyecek diyaloglara yer verildiğini tespit ederek, kanala idari para cezası uyguladı.

  Üst Kurul ayrıca Fox TV'de yayınlanan "Kayıtdışı" isimli dizinin tanıtımında da Renault marka otomobillerin ürün yerleştirmesine yer verildiğini saptayarak, uyarı cezası verdi.

  RTÜK ten Flash TV ye evlilik programı cezası #3

  HALK TV'YE GİZLİ REKLAM CEZASI

  Halk TV'de yayınlanan "Canda Sağlık" isimli programda "Gold Termal" isimli ürünün gizli reklamının yapıldığını saptayan RTÜK, kanala idari para cezası uygulanmasını kararlaştırdı.

  Cinsel içerikli ürün reklamları yayınlandığı belirlenen Müzik Türk'e ise söz konusu yayınlardan dolayı 10 gün yayın durdurma cezası verildi.

  RTÜK, özellikle 690 sayılı kanun hükmünde kararname (KHK) ile getirilen düzenlemeler kapsamında, evlilik programlarını yayınlayan ya da film, dizi, reklam gibi yayınlarda toplumun milli ve manevi değerlerine aykırı yayınlar yapan, bitkisel gıda takviyesi, cinsel ürün arkadaşlık hattı, çekiliş gibi yayınlara devam eden kanallara yayın lisansı iptaline kadar varan üst sınırdan ağırlaştırılmış idari para cezaları ve program durdurma cezaları veriyor.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir