Petrol
112.91
0.78%
Euro
16.77
3.26%
Dolar
15.88
2.17%
Altın
930.74
1.30%
Borsa
2395
0.17%
Bitcoin
474.203
0.42%
14ºC
İstanbul
Açık 14 C

  AA’ya borç takan Taraf Gazetesi'ne haciz

  Taraf Gazetesi, Anadolu Ajansı aboneliği nedeniyle iki yıldır yaklaşık 60 Bin TL borcunu ödemediği için icralık oldu.
  • 21.07.2014 - 21:53
  AA’ya borç takan Taraf Gazetesi'ne haciz

  taraf

  Gazete eski dönemlere ait borçlarının ödenmesi konusunda AA’nın yaptığı tüm çağrıları cevapsız bırakınca mahkemelik oldu.

  Mahkeme AA’nın şikayetini haklı buldu ve alacakların icra yoluyla tahsiline karar verdi.

  Ankara 31. İcra Müdürlüğü haciz işlemlerini başlatması için İstanbul Nöbetçi İcra Müdürlüğü’ne talimat gönderdi.

  Taraf avukatları icra kararına itiraz etti ve haciz işlemleri geçici olarak durdu. Ancak sonucun değişmeyeceği ve AA’nın önümüzdeki günlerde haciz işlemini yaptıracağı belirtiliyor.

  Taraf  “çalıntı” fotoğraf ve haber kullanımından da mahkemelik

  AA ticari teamüller aykırı davranışları ve AA hakkında yalan haberler yaptığı gerekçesiyle Taraf’ın abonelik sözleşmesini tek taraflı feshetmiş ve yayını durdurmuştu. Aboneliği olmamasına rağmen Taraf Ajansa ait fotoğraf ve haberleri kaçak yollardan kullanmaya devam etti. AA yaptığı incelemede, Taraf’ın Ajansa ait 36 fotoğraf ve 6 haberi gizlice ve izinsiz kullandığı tespit etti. Bunun üzerine AA hukukçuları “haksız menfaat temini” ve “mali haklara tecavüz” olduğu gerekçesiyle Taraf hakkında mahkemeye suç duyurusunda bulundu.

  Hukuk savaşında Taraf hep yeniliyor

  Taraf ile AA arasındaki hukuk savaşında Taraf iki kez yalan haber yapmak, iftira atmaktan dolayı mahkum oldu ve tekzip yayınlamak zorunda kaldı. Ayrıca mahkeme kararlarını delil gösteren AA, Basın İlan Kurumu’na baş vurarak Taraf’ın basın ahlak kurallarına aykırı yayın yaptığı gerekçesiyle şikayette bulundu. Basın İlan Kurumu da şikayeti haklı bularak, basın ahlak ilkelerini ihlal ettiği gerekçesiyle Taraf’a 9 günlük ilan kesme cezası verdi.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir