Petrol
93.66
-0.10%
Euro
18.439
0.41%
Dolar
18.5715
-0.30%
Altın
1.027
0.18%
Borsa
3484
0.00%
Bitcoin
379.883
0.48%
14ºC
İstanbul
Parçalı bulutlu 14 C
  Zaman yakıp yıkan teröriste sahip çıktı

  Zaman yakıp yıkan teröriste sahip çıktı

  Zaman, Kobani olaylarını bahane ederek sokakları ateşe veren teröristler için hazırlanan güvenlik reformunu "özgürlükler kısıtlanıyor" gerekçesiyle protesto etti.
  • 16.10.2014 - 10:13

  Zaman yakıp yıkan teröriste sahip çıktı #1

  Cemaat'in en büyük gazetesi Zaman, Doğan Medyası'nın amiral gemisi Hürriyet'le bir olup teröristlere sahip çıktı.

  ZAMAN TERÖRİST DOSTU OLDU

  Kobani olaylarını bahane ederek 41 insanımızın canına mal olan olaylar silsilesini başlatan, polisle çatışmalara girenler için, silah ve bıçak gibi molotofun da güvenlik reformuyla birlikte "bomba" yerine sayılması Zaman'a rahatsız etti.

  Gazete, terör olayları sonrası alınan önlemleri "Terör bahanesiyle özgürlükleri yok etme" olarak değerlendirdi.

  Zaman yakıp yıkan teröriste sahip çıktı #2

  YENİ GÜVENLİK REFORMU NELER GETİRİYOR

  Yeni güvenlik reformunda demokratik ülkelerden farklı bir uygulama olmayacak. Avrupa'da gösterilerde maske takmak yasak. Türkiye'de de yasak olacak.

  Avrupa'da, protesto esnasında şahıs veya devlet malına zarar verenler, bu zararı karşılamak zorunda kalıyor. Yeni güvenlik reformunda Türkiye'de de böyle olacak.

  MOLOTOF BOMBA SAYILACAK

  Molotof kokteyli Avrupa ülkelerinde "bomba" yerine sayılıyor. Türkiye'de de artık molotof kokteyli atmayla bomba atmak aynı suç değeri taşıyacak.

  Zaman gazetesi, Hürriyet gazetesinin yaptığı provokasyon gibi "terör" önlemlerini "özgürlükleri yok etme" olarak değerlendirdi, algı çabasına girişti. Zaman'a göre zarara yol açan kişiden zararın bedelinin alınması "malına el koyma" girişimi..


  Görüş Bildir