taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
5.8179
6.4754
1491.72
94896.23
278.975
47062.16

Meghan Markle ve Prens Harry’nin bebeği varis olamayacak

Meghan Markle ile Prens Harry’nin tahtın yedinci varisi olarak doğacak bebeği, prens ya da prenses unvanı alamayacak. Sebebi ise yüz yıl önce tahtta bulunan Kral 5. George.

Haber Merkezi | 17.10.2018 - 15:36..
Whatsapp ile paylaş

Meghan Markle’ın hamile olduğu haberi Kensington Sarayı tarafından doğrulandıktan sonra başta İngiltere olmak üzere dünya basınında yeni doğacak bebeği konuşmaya başladı.

Bebeğin cinsiyeti şimdiden bahis konusu olurken, ilkbaharda dünyaya gelecek olan bebek prens ya da prenses unvanı alamayacak.

Meghan Markle ve Prens Harry’nin bebeği varis olamayacak

UNVAN VAR, PRENS/PRENSESLİK YOK

Tahtın yedinci varisi olan yeni bebek kraliyet kanunlarına göre prens ya da prenses olamayacak. Yeni doğacak bebek, cinsiyetine göre göre kont ya da lady unvanı taşıyabilecek.

Meghan Markle ve Prens Harry’nin bebeği varis olamayacak

KRAL 5. GEORGE KURALLARI

Tahtın altıncı varisi olan Prens Harry'nin bebeğinin kendisi gibi prens ya da prenses unvanı taşıyamayacak olmasının nedeni 1917 yılında Kral 5. George'un çıkardığı kurala dayanıyor.

O dönemde tahtta bulunan Kral George, kraliyet ailesindeki unvanları sınırlandırmıştı. Yeni doğacak bebeğin Prens ya da Prenses olabilmesi için  Kraliçe Elizabeth'in kuralı değiştirmesi gerekiyor.


Bu reklam google tarafından sağlanıyor?
YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir