Euro
9.0228
0.53%
Dolar
7.4103
0.58%
Altın
441.91
-0.28%
Borsa
1.542
-0.59%
Bitcoin
237.977
-2.59%
10ºC
İstanbul
Yer yer bulutlu 10 C
  SEAT, Minimo ile şehir içinde devrim yaratacak

  SEAT, Minimo ile şehir içinde devrim yaratacak

  SEAT, yüzde 100 elektrikli konsept aracı Minimo görücüye çıktı.
  • Haber Merkezi
  • 26.02.2019 - 16:56

  SEAT, şehir içi kullanımı kolaylaştırması amacıyla tasarlanan yüzde 100 elektrikli konsept aracı Minimo’yu, Mobil Dünya Kongresi’nde tanıttı.

  SEAT, Minimo ile şehir içinde devrim yaratacak #1

  TÜM İHTİYAÇLARI KARŞILAYACAK

  Aracın tanıtımında konuşan SEAT Başkanı Luca de Meo, “SEAT Minimo, geleceğin şehir içi araç kullanımını şekillendirecek platformlar için özel olarak tasarlandı. Araç paylaşım şirketlerinin aradığı çözümü sağlayacak model, bu tip şirketlerin karını arttırması için anahtar olacak. Minimo, hem şehirlerin hem de araç paylaşım şirketlerinin tüm ihtiyaçlarını karşılayacak.” dedi.

  SEAT, Minimo ile şehir içinde devrim yaratacak #2

  YÜZDE 100 ELEKTRİKLİ

  Minimo; bir otomobilin güvenliği, rahatlığı ile motosikletin çevikliği ve kolay park edilebilirliğini bir arada sunuyor. İki kişilik oturma kapasitesi sunan yüzde 100 elektrikli konsept otomobil, entegre pil değişim sistemi ile geliştirildi. Bu da aracın yalnızca birkaç dakikada şarj olmasına ve 100 kilometreden fazla yol katedilebilmesine olanak sağlıyor. Minimo şarj noktalarında şarj edilmek zorunda kalmıyor.

  SEAT, Minimo ile şehir içinde devrim yaratacak #3

  MOTOSİKLET PARK ALANINA PARK EDİLEBİLİYOR

  2.5 metre uzunluğunda, 1.2 metre genişliğinde ve 3.2 metre karelik yer kaplayan otomobil 7.2 metrekarelik normal bir otomobile kıyaslandığında, şehirdeki ekolojik ayak izini de azaltıyor. Minimo, motosiklet park alanlarına park edilebiliyor ve normalde yalnızca bir otomobilin sığabileceği trafik şeridine yan yana sığabiliyor.

  SEAT, Minimo ile şehir içinde devrim yaratacak #4

  TELEFONUNUZLA OTOMOBİLE BAĞLANIN

  Minimo aynı zamanda otomobilin ekranına kullanıcının akıllı telefonunu herhangi bir kablo ya da bir soket ihtiyacı olmadan otomobile bağlayan ‘Dijital Erişim’ anahtarı ve kablosuz Android Auto ile kolay dijital kullanıcı deneyimi sağlayan 5G teknolojisine sahip bir araç.

  Diğer özelliklerinin yanı sıra otomobil sürücünün 16 ya da 18 yaşında olduğunu tespit ederek hızını 45 ya da 90 kilometre olarak tanımlayabiliyor. Android Auto’daki Google Asistan uygulaması ile kullanıcılar sesli komut ile otomobile bağlı kalabiliyor, kolaylıkla yanıt alabiliyor ve medyayı sistemini kontrol edebiliyorlar.

  SEAT, Minimo ile şehir içinde devrim yaratacak #5

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir