Petrol
92.62
0.30%
Euro
18.2571
0.06%
Dolar
17.9639
0.28%
Altın
1.025
0.32%
Borsa
2943
1.02%
Bitcoin
431.242
-0.63%
23ºC
İstanbul
Kısmen güneşli 23 C
  CHP Sözcüsü: Atatürk posteri indirilmedi

  CHP Sözcüsü: Atatürk posteri indirilmedi

  CHP Sözcüsü Böke, 8 saat süren toplantı sonucunda "Atatürk resmini indirildiği" iddiasının asılsız olduğunun ortaya çıktığını duyurdu.
  • AA
  • 07.02.2016 - 23:48

  CHP Sözcüsü: Atatürk posteri indirilmedi #1

  CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Selin Sayek Böke, "Asılsız ve gerçek dışı bir iddiayla CHP'yi kamuoyunda haksız bir tartışmanın içine çeken PM üyesi ve Ankara Milletvekili Aylin Nazlıaka'nın kesin ihraç istemiyle, tedbirli olarak Yüksek Disiplin Kuruluna sevk edilmesine gizli oylama sonucunda, oy çokluğuyla karar verildi. PM böyle bir olayın gerçekleşmediğine kesin olarak kanaat getirdi" dedi.

  CHP Parti Meclisinin (PM), Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığında, parti genel merkezinde yaptığı toplantı yaklaşık 8 saat sürdü.

  Toplantının ardından açıklama yapan Böke, gün boyu süren toplantıda Türkiye'nin yoğun siyasi gündemini ve Ankara Milletvekili Aylin Nazlıaka'nın durumunu değerlendirdiklerini belirtti.

  PM'de, uzlaşma komisyonu çalışmalarının salt anayasa alanına sıkıştırılmaması, Türkiye'yi darbe hukukundan arındırma süreci olarak ele alınması konusundaki görüş birliğinin yinelendiğini anlatan Böke, bütün milletvekillerinin, PM üyelerinin ortak görüşünün, Türkiye'nin özgürlükçü demokrasiye ulaştırılması olduğunu ifade etti.

  İDDİANIN GERÇEK DIŞI OLDUĞU ORTAYA ÇIKTI

  Milletvekili Nazlıaka'nın "CHP'li bir milletvekilinin TBMM'deki odasından Atatürk resmini indirdiği" iddiasının da asılsız ve gerçek dışı olduğunun bu toplantıda ortaya çıktığını belirten Böke, şöyle konuştu:

  "Asılsız ve gerçek dışı bir iddiayla CHP'yi kamuoyunda haksız bir tartışmanın içine çeken PM üyesi ve Ankara Milletvekili Nazlıaka'nın kesin ihraç istemiyle, tedbirli olarak Yüksek Disiplin Kuruluna sevk edilmesine gizli oylama sonucunda, oy çokluğuyla karar verildi. Bu asılsız iddialara muhatap edilen PM üyesi ve Ankara Milletvekili Necati Yılmaz da toplantıda, 'kendisiyle ilgili iddiaların iftira olduğunu' ayrıntılı şekilde açıkladı. PM, böyle bir olayın gerçekleşmediğine kesin olarak kanaat getirdi."


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir