Euro
10.0676
-0.11%
Dolar
8.5484
-0.18%
Altın
495.62
-0.39%
Borsa
1.352
-0.86%
Bitcoin
293.690
1.80%
29ºC
İstanbul
Çoğunlukla güneşli 29 C

  CHP'li Dilek Akagün Yılmaz'dan Muharrem İnce'ye destek

  CHP Uşak Milletvekili Dilek Akagün Yılmaz, yaptığı basın açıklamasında Muharrem İnce'nin adaylığına destek verdiğini söyledi.
  • 21.08.2014 - 14:25
  CHP'li Dilek Akagün Yılmaz'dan Muharrem İnce'ye destek

  CHP li Dilek Akagün Yılmaz dan Muharrem İnce ye destek #1

  Uşak Milletvekili Dilek Akagün Yılmaz, gazetecilerin kurultay sürecine ilişkin sorularını da yanıtladı. 

  MUHARREM BEY'E DESTEK VERİYORUM

  Aday olma ihtimali bulunanlardan şu ana kadar adaylık açıklaması yapılmadığına işaret eden Yılmaz, Genel Başkanlığa adaylığını açıklayan Yalova Milletvekili Muharrem İnce'nin yol aldığını söyledi. CHP'li vekil Yılmaz, Uşak, Burdur, Isparta, Kütahya ve Denizli'de nabız yoklaması yaptığında, İnce'nin kurultay delegeleri ve partililerden destek aldığını gördüğünü belirtti. Yılmaz, "Bu çerçevede tabanımızın da sesini dikkate alarak ben de Muharrem Bey'e destek veriyorum" dedi.

  PARTİMİZ YERİMİZ CHP'DİR

  Kurultayın yapılacağı salona ilişkin soru üzerine Yılmaz, ASKİ ve Atatürk spor salonlarının o tarihlerde boş olduğunu kaydetti. Yılmaz, Genel Merkez yöneticilerinin, CHP tabanının koyacağı tavırdan çekinerek, çok küçük salonda kurultay yapmaya karar verdiğini öne sürdü. Kurultay sonrasında mevcut yönetimin devam etmesi halinde tavrının sorulmasına Yılmaz, "Delegelerimiz Sayın Kılıçdaroğlu'na destek verirse, partimiz, yerimiz CHP'dir. Ancak yanlış karar verildiğinde, hata olduğunda eleştirilerimizi söylemeye, partililerimizi uyarmaya devam ederiz. Ama yerimiz CHP'dir, CHP çatısı altında yürümeye devam edeceğiz" karşılığını verdi.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir