Ekrem İmamoğlu oyunu kullandı
AA

CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu, eşi Dilek İmamoğlu ve oğlu Mehmet Selim İmamoğlu ile oyunu kullanmak için Beylikdüzü'ndeki Haldun Taner İlkokulu'na geldi.

"SEÇİMLER HAYIRLI OLSUN"

Vatandaşlarla sırasını bekleyen İmamoğlu daha sonra ailesiyle birlikte 1382 numaralı sandıkta oyunu kullandı. İmamoğlu, basın mensuplarına yaptığı açıklamada, yerel seçimin İstanbul için hayırlı olmasını diledi. İstanbul için çok güzel bir netice olacağını umut ettiğini dile getiren İmamoğlu, "Beş yıl boyunca hem İstanbul'un hem de Türkiye'nin bütün kentlerinin güzel bir yönetimle buluşmasını, herkesin kucaklandığı, mutlu, huzurlu ve milletçe keyif aldığımız şehirlerin olmasını ve başta bütün bunların İstanbul'da yaşanmasını diliyorum. Umuyorum İstanbul en yoğun katılımlı oyu kullansın. Umut ediyorum günün sonunda bir kişinin bile burnu kanamadan, sıhhatli, sağlıklı, güvenli, huzurlu bir seçim günü yaşayalım." dedi.

Ekrem İmamoğlu oyunu kullandı

Ekrem İmamoğlu oyunu kullandı ViDEO

"ONUR DUYUYORUM"

İmamoğlu, okuldan ayrılırken de kendisine mikrofon uzatan basın mensuplarına seçime ilişkin değerlendirmede bulunarak, "Mutluyum, güzel bir kampanya dönemi geçti. Keyifli, mutlu, huzurlu kendi açımızdan tek bir olumsuz cümle kurmadan insanlara umut vererek, şehri anlatarak, İstanbul'un neler beklediğini yine İstanbulluya hissettirerek olağanüstü 102 gün. Dolayısıyla çok mutluyum, böyle bir süreci yaşatmaktan çok onur duyuyorum." ifadelerini kullandı.

Ekrem İmamoğlu oyunu kullandı

"BİZİM KARARLILIĞIMIZ BELLİ"

Bugünün, final günü olduğunu ifade eden İmamoğlu, "Aslında bir yönden de yeni bir başlangıç günü. Umut ediyorum tüm İstanbul, en yoğun şekilde oy kullanır. Geleceği olan 5 yılın, en düzgün şekilde yönetileceğine olan kararlılığını göstereceği yer sandık. Bizim kararlılığımız belli. Hem yönetmeye hem de 5 yılın daha iyi geçmesi yönünde hazırlığımıza inanarak güvenerek. Günün sonunda kimsenin burnu kanamasın, sandıklardan atılan oyların aynı şekilde sayıldığı neticeye dönüştüğü, tüm tereddütlerin ortadan kalktığı ve inşallah bütün Türkiye'de aynı şekilde geçsin. Türkiye ve İstanbulumuz için hayırlı uğurlu olsun." diye konuştu.

Ekrem İmamoğlu oyunu kullandı

"İSTANBUL İLGİYE MUHTAÇ"

Yabancı basın ile ulusal basının ilgisine yönelik görüşü sorulan İmamoğlu, da "Erken kutlama yapıyorlar herhalde ne diyelim. Hayırlısı olsun. İstanbul dünya kenti. İstanbul'u takip etmeleri çok doğal, bundan sonra İstanbul'u gün gün takip edeceklerini düşünüyorum. İstanbul daha fazla ilgiye muhtaç." şeklinde konuştu.

"HER OYA SAHİP ÇIKARAK PAYLAŞACAĞIM"

Seçimleri partisinin Seyrantepe'deki bilgi işlem merkezinden takip edeceğini belirten İmamoğlu, tüm gününü orada geçireceğini, her anında hem basını hem İstanbul'u bilgilendireceğini aktardı. Sandık güvenliği konusunda her şeyin hazır olduğunu dile getiren İmamoğlu, "Bugün on binlerce insan görev yapıyor. Vatandaşımıza, görevli arkadaşlarımıza, kurduğumuz merkezin alt yapısına güveniyoruz. Neticede biz de orada olacağız. En ufak bir aksilik olmadan her oya sahip çıkarak günün neticelerini paylaşıyor olacağım." dedi.

Ekrem İmamoğlu oyunu kullandı

BABASINA OY VERDİ

CHP'li İmamoğlu'nun oğlu Mehmet Selim İmamoğlu da "Babamın kazanacağına inanıyorum. Umuyorum güzel bir gün olur. Demokratik, adaletli ve güvenilir bir seçim olur. Hayırlısı olsun İstanbul için." dedi.

Ekrem İmamoğlu oyunu kullandı