Euro
15.0829
-0.97%
Dolar
13.5277
-0.90%
Altın
777.9730
-1.28%
Borsa
1983
-0.73%
Bitcoin
510.603
2.13%
5ºC
İstanbul
Parçalı bulutlu 5 C
  Engin Ardıç: CHP iktidar olduğu gün yazarlığı bırakacağım

  Engin Ardıç: CHP iktidar olduğu gün yazarlığı bırakacağım

  Uzun zamandır ekranlarda yer almayan gazeteci yazar Engin Ardıç, "CHP iktidar olduğu gün yazarlığı bırakacağım" diyerek sessizliğini bozdu.
  • 10.11.2014 - 10:50

  Engin Ardıç: CHP iktidar olduğu gün yazarlığı bırakacağım #1

  Gerek yazılı gerekse görsel basına demeç vermeyi sevmeyen ve sadece yazı yazmayı tercih eden Sabah Gazetesi köşe yazarlarından Engin Ardıç, yıllar sonra ilk röportajını verdi. Sabah Gazetesi'nde yer alan açıklamalarında CHP'yi eleştiren Ardıç, "CHP tek başına iktidara gelsin ben bu işi bırakacağım" dedi. Ardıç, şunları söyledi;

  "DEMOKRAT SAYISI ÇOK AZDIR"

  "Emine Ülker Tarhan ve arkadaşları sosyaldemokrat değil sadece Kemalist'tirler. Dolayısıyla gitmelerinin ya da kalmalarının sosyal demokrasiye olumlu ya da olumsuz bir etkisi ya da katkısı yoktur ve olamaz. "Geride kalanlar" arasında da sosyal demokrat sayısı çok azdır. Kavga "sert Kemalistler'le eyyamcı Kemalistler" arasında cereyan etmektedir.

  "CHP İKTİDAR OLDUĞU GÜN YAZARLIĞI BIRAKIRIM"

  CHP tek başına iktidara gelsin, Kılıçdaroğlu Başbakan olsun ben okuyucularımdan özür dilerim, ben bu işten anlamıyormuşum derim ve köşe yazarlığını bırakırım. Çiçek sulamaya tavuk yetiştirmeye başlarım."

  RÖPORTAJIN TAMAMI İÇİN TIKLAYIN


  Görüş Bildir