Petrol
97.91
-0.10%
Euro
18.4255
0.13%
Dolar
17.9445
0.07%
Altın
1.038
-0.13%
Borsa
2864
-0.15%
Bitcoin
439.350
-0.62%
24ºC
İstanbul
Parçalı bulutlu 24 C

  Erdoğan: Maltepe mitinginde 2.5 milyon olalım

  Başbakan ve Cumhurbaşkanı adayı Başbakan Erdoğan, AK Parti İstanbul İl Başkanlığının, Haliç Kongre Merkezi'ndeki bayramlaşma töreninde konuştu.
  • 28.07.2014 - 19:54
  Erdoğan: Maltepe mitinginde 2.5 milyon olalım

  Erdoğan: Maltepe mitinginde 2.5 milyon olalım #1

  Haliç Kongre Merkezi'ndeki törende konuşan Başbakan Erdoğan, paralel yapıya ilişkin olarak "İnine girdik girmeye de devam edeceğiz" dedi. Ayrıca 30 Mart seçimleri öncesi gerçekleştirilen Yenikapı mitingini hatırlatarak "Yenikapı'da 1.5 milyon vardı. Bu çıtayı Maltepe'de 2, 2.5 milyona çıkartmanızı bekliyorum. İnşallah haftaya pazar maltepede İstanbul mitingimizi çok farklı bir şekilde gerçekleştireceğimize inanıyorum." ifadelerini kullandı.

  HAFTA SONLARI ÜCRETSİZ KURS

  Başbakan Erdoğan, "Çocuklarınız bunların okullarına gitmesin. Çocuklarınızı alın o okullardan" çağrısını yineledi. Devlet okullarının bir eksiği bulunmadığını ve daha da iyi olması yönünde adımlar atıldığını söyleyen Erdoğan, "Bir karar aldık ve Cumartesi ile pazar günleri ücretsiz takviye kurslar verilecek" dedi.

  Erdoğan'ın açıklamalarının satır başları;

  GAZZELİ ÇOCUKLARA SELAMIMI GÖNDERİYORUM

  Suriye bir bayramı daha buruk geçiriyor. Bayramın Suriyeli kardeşlerimizin göğüslerini ferahlatmasını niyaz ediyorum.  Afganistan'dan Somali'ye Myanmar'dan Somali'ye kadar yıllardır zulme uğramış tüm kardeşlerimizin de bayramını kutluyorum. Bugün özellikle, şeker toplayamayan, sokağa çıkamayan, bu bayramı idrak edemeyen Gazzeli çocuklara buradan selamlarımı gönderiyorum gözlerinden öpüyorum.  İsrail şu ana kadar 3 sivilin öldüğünü duyurdu. Buna karşılık Gazze'de hayatını kaybeden Filistinli sayısı 1100, 500 ton bomba atarken, hala Hamas füze atıyor diye suçluyor.

  İSRAİL KENDİNDEN BAŞKA KİMSEYİ ÖNEMSEMİYOR

  İsrail'in hukuk dinlemediği son operasyonla ortaya çıkmıştır. En acısıda İsrail'in kendisinden başka kimseyi önemsemediği insanlığa hiç bir değer vermediği bu katliamla ortaya çıkmıştır.

  İSTANBUL'DAN CANLI YAYIN YAPAN MEDYA GAZZE'Yİ GÖRMÜYOR

  Gazze'de sadece bebekler, çocuklar sadece masum insanlar ölmüyor, Gazze'de insanlık ölüyor. Tüm yer yüzünün vicdanı Gazze'de can çekişiyor. İstanbul'da vandallık yapan, camı çerçeveyi kıranlara karşı polisimiz gaz kullandı diye batı medyası sabah akşam Türkiye eleştirildi. Gazze'de binlerce kişi hayatını kaybediyor o medyadan hiçbir ses yok. Gezi'den canlı yayın yapan o medya Gazze'deki can kayıplarını haber değeri olarak bile görmüyor.

  AK PARTİ FARKI BUNDAN GELİYOR

  Gazze'de o bebeklerin kanı israile olduğu kadar, Gazze'yi görmeyenlerin yüzlerine de bulaşmıştır. O bebeklerin kanları o katiller kadar o katliama sessiz kalanların da rüyalarına girecektir. İnşallah bundan sonraki bayramlar daha mutlu geçer. Ya elimizle düzelteceğiz, ya dilimizle düzelteceğiz, bunlara gücümüz yetmiyorsa kalbimizden buğzedeceğiz. O da İmanın en son noktasıdır. Filistinlilerin varlığı İsrail'den çok bölgedeki ülkeler istemiyor. Filistin ortadan kalksa, bir prüz ortadan kalktı diye sevinecek ülkeler var. İşte AK Parti farkı bundan geliyor. 10 Ağustos'un önemi burdan geliyor. İnsanların öncelikle bu münafıklıktan kurtulması gerekiyor.

  TİKA, TRT VE AA'YI TEBRİK EDERİM

  İşte bu yüzden umudunu Türkiye'ye bağlamış milletler var. Elimizden gelen tüm gayreti gösteriyoruz. Gazze'ye TİKA vasıtasıyla yardımlar götürüyoruz. Mısır'da dualarımzla varız. Suriye'de Ensar olma vasfımızla varız. Irak'ta sürekli İtidali tavsiye ederek, Türkmenlere yaptığımız yardımlarla varız. Buradan, TİKA'yı, TRT'yi Anadolu Ajansını, Yurtdışı Türkler Başkanlığını yaptığı çalışmalardan dolayı tebrik ediyor teşekkür ediyorum. Biz mazlumun dili sesi olmaya devam edeceğiz. Büyük bir devletin yapması gereken ne ise onu yapıyor onu yapmaya da devam edeceğiz. Bölgedeki bazı zalimlere destek vermek için içerdeki bazıları ellerine ne geçerse sorumsuzca yapmaya çalışıyorlar. Yaptıkları açıklamalarla Türkmenlere zarar vereceklerini anlamayacak kadar acziyet içindeler.

  PARALEL YAPININ SENARYOSU

  Gazze'de barış görüşmeleri için Türkiye en önemli aktör. Suriyeli misafirleri kışkırtmak için ellerinden geleni yapıyorlar. Irak'ta biz 49 kardeşimizi sağ salim getirme gayreti içindeyiz. Türkiye büyük, ama malesef muhalefet hala çok küçük. İnşallah onlar da anlayacaklar. 10 Ağustos'ta sandıktan çıkan sonuçla ufuksuz muhalefet kendisine çeki düzen vermek zorunda kalacak.  Günlerdir bir senaryo ortaya kondu. Senaristleri de parelel yapı. Bu senaryo içinde bağımsız olduğu söylenen bağımlı milletvekilleri var. Bunlar kendilerine göre orada bazı değerlendirmeler kararlar veriyorlar.

  BAKIN DAHA NELER GELECEK

  Her şey yavaş yavaş ortaya çıkıyor. Bakın daha neler gelecek. Biz bunun arkasında nelerin olduğunu görüyoruz. Bunlar devletin içine 40 yıllık süreç içinde yerleştiler.  Bir dersane konusunda attığımız adımı kabul etmediler. Çünkü oradan çok büyük bir rant geliyordu. O rantı kaybettiler. Bunlarında okullarında okuyan dersanelerine gidenler varsa alın. Ben devlet okulunda İmam Hatip'te okudum. Biz üniversiteye gidemiyorduk. Bize hep hendek atlattılar.

  BUNLARA PARA VERİP DE SEMİRTMEYELİM

  Devletin okulları bunların verdiklerini veriyor verecek. Cumartesi Pazar'da ücretsiz olarak takviye kurslarını da devlet olarak biz vereceğiz. Bunlara niye para verip semirteceğiz. Paran varsa okul bitince yurt dışına gönderirsin. Dilse dilini yapar. Bunlar buralardan kazandıklarını bu ülke için değil kendi saltanatları için kullandılar.

  İNLERİNE GİRMEYE DEVAM EDECEĞİZ

  Birisi ellerinde kelepçe ile hava atıyor şov yapıyor. Peki kelepçe vurdukların ne olacak. Bir tanesi anacağıma 5 cüz kaldı. diyor. Orada zaten çok vaktin olacak. Al yanına Kur'anı Kerim'i orada tamamlarsın, yeni hatimler de indirirsin. Samimi değiller. Gelenler gidenlerle bizim o polislerle işimiz yok diyorlardı. Hepsi çıktı meydana. Nerelerle bağlantılı oldukları çıktı meydana. İnine girdik girmeye de devam edeceğiz.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir