İhsan Özkes: CHP'liler AK Partililerden daha dindar

ihsan

CHP İstanbul Milletvekili İhsan Özkes, TBMM’de basın toplantısı düzenledi. CHP’li vekillerin umreye gideceğini hatırlatan İhsan Özkes, CHP'nin Ak Parti'den daha dindar olduğunu belirtti. Özkes, şunları söyledi;

UMREYE BİR KOTA YOK

"Ben emekli bir müftüyüm. Zaman zaman arkadaşlarımız ‘ya hocam bir umre yapsak, birlikte gitsek’ şeklinde talepleri oluyor. Bir hayli oldu. Birkaç yıldır da oluyor. Ben hacca en son 2003 yılında gittim. Sanıyorum 5-6-7 yıldır da hacca gitmek için bir vatandaş olarak gitmek için kuraya giriyorum, fakat kura bana çıkmadı. Ben de kura çıkmadığı için hacca gidemedim. Ama umreye bir kota yok, isteyen istediği zaman gidebiliyor. Bu talepler artınca değerlendirdik.

CHP'LİLER AK PARTİLİLERDEN DAHA DİNDAR

Kısmet olursa bütçe görüşmeleri tamamlandıktan sonra muhtemelen Ocak ayının ilk haftalarında gitmeyi planlıyoruz. Şu anda 7 milletvekili arkadaş ’ben katılırım’dedi. Eşleriyle katılanlar olacak. CHP’lilerin dindarlığıyla AKP’lilerin dindarlığı arasında bir araştırma yapsanız CHP’liler AKP’lilerden daha dindardır. Daha dine yakındırlar. Çünkü CHP’liler umreye giderken jetlerle gitmezler, kul hakkıyla gitmez, haram parayla gitmez."