Dolar
6.8401
0.4169%
Euro
7.6081
0.8055%
Altın
1731.79
0.7745%
Borsa
105164.44
-0.1853%
G. Altın
380.69
1.1322%
Bitcoin
64517.94
0.7182%
18ºC
İstanbul
Bulutlu ve güneşli 18 C
  Kılıçdaroğlu: MHP ve HDP de bizi istiyor

  Kılıçdaroğlu: MHP ve HDP de bizi istiyor

  Gaziantep'te STK temsilcileriyle buluşan CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, MHP ve HDP'nin, koalisyonda CHP'yi görmek istediklerini söyledi.
  • İHA
  • 15.10.2015 - 07:01

  Kılıçdaroğlu: MHP ve HDP de bizi istiyor

  kemal kılıçdaroğlu

  Kılıçdaroğlu, Şehit Kamil Kültür ve Kongre Merkezi’nde yaptığı konuşmada esnafın büyük bir bölümünün iktidar partisine destek verdiğini kaydetti. Özeleştiri yapan Kılıçdaroğlu, “Esnafın derdini biliyorum. Çünkü ben Bağ Kur Genel Müdürlüğü de yaptım. Tüm esnaf odaları ile çok sık bir araya gelirdik. Bütün sorunlarla karşı karşıya kalan esnafımız, kendi sonunu getirecek olan bir siyasal partiye büyük ölçüde oy verdi. ‘Bize neden oy vermedi’ diye özel bir sorgulama yapmıyorum. Özel bir sorgulama yapacaksak önce dönüp kendimize, CHP’ye bakmamız lazım. Eksiğimiz, yanlışımız vardı. Gitmedik uğramadık, Çayını içmedik. ‘Nasılsın’ diye sormadık. Derdini dinlemedik. Bazen Ankara’da oturduk, ‘Niye bize oy vermiyorsunuz’ dedik. Ee, Ankara’da oturursan sana niye oy versin. Gideceğiz, konuşacağız, elini sıkacağız, derdini dinleyeceğiz, görüşlerimizi anlatacağız ki, vatandaşlar, ‘evet CHP bu sorunları çözebilir’ desin” dedi.

  "MHP VE HDP BİZİ KOALİSYONDA İSTİYOR"

  Herkesin elini vicdanına koymasını isteyen Kılıçdaroğlu, iki zıt parti MHP ve HDP’nin ortak görüşü, CHP’nin koalisyona girmesi yönünde olduğunu hatırlattı. Herkese güven vermesi nedeniyle bu zıt partiler bile CHP’yi önerdiğini vurgulayan Kılıçdaroğlu, “Türkiye’nin temel sorunlarını Kürt sorunu dahil çözecek olan tek parti CHP’dir. Bizim dışımızda kimse bu sorunları çözemez. Çünkü biz tüm siyasi partilerle görüşen tek partiyiz. Koalisyon görüşmelerinde iki zıt parti düşünün. Bir tarafta MHP, bir tarafta HDP. İkisinin de ortak görüşü, ‘koalisyon kurulacaksa mutlaka CHP olmalı’dır oldu. Niçin, CHP herkese güven verir. Bizim kişisel hesabımız yok. Cebimizi düşünmüyoruz, bu ülkeyi ve ülkenin geleceğini düşünüyoruz” diye konuştu.

  Görüş Bildir