Euro
8.9308
-0.08%
Dolar
7.3778
0.46%
Altın
438.43
0.3%
Borsa
1.467
-4.5%
Bitcoin
227.733
-3.61%
4ºC
İstanbul
Sağanak yağış 4 C

  Kılıçdaroğlu: Siyasete kutuplaşma penceresinden bakmadım

  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, siyasette hiçbir zaman kutuplaşmaya gitmediğini belirtti.
  • İHA
  • 16.02.2019 - 08:01
  • Güncelleme : 16.02.2019 - 08:01
  Kılıçdaroğlu: Siyasete kutuplaşma penceresinden bakmadım

  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Ankara Kulübü Derneğince Ankara Konağı’nda düzenlenen toplantıya katıldı. Kılıçdaroğlu burada yaptığı konuşmada, “Ankara’yı ayağa kaldırmak, güçlendirmek zorundayız. Ankara, bir Paris’le, bir Moskova’yla, bir Londra’yla yarışmalı. Ankara’ya neden turist gelmiyor? Ankara, dünyanın en önemli müzesini bünyesinde tutan bir kenttir” ifadesini kullandı.

  Kılıçdaroğlu: Siyasete kutuplaşma penceresinden bakmadım #1

  "SİYASETİ ASLA KUTUPLAŞTIRMADIM"

  İYİ Parti ile iş birliğini, Saadet Partisi ile dirsek temasını demokrasi adına yaptıklarının altını çizen Kılıçdaroğlu, “Siyasete kutuplaşma penceresinden asla bakmadım. Nerede bir sorun varsa, o sorunu nasıl çözeriz diye hep düşündüm. Ekonomik kriz vardı, sorun nasıl çözülür söyledik. Orta Doğu’da sorun vardı, nasıl çözülür diye söyledik. Ne zaman? 2003 yılında. Yoksa bugün Soçi’lere gidilmezdi, bütün o toplantıların tamamı Ankara’da yapılırdı” dedi.

  Kılıçdaroğlu: Siyasete kutuplaşma penceresinden bakmadım #2

  Kılıçdaroğlu, “Seçildiğiniz andan itibaren kimseyi ötekileştirmeyeceksiniz, herkese eşit davranacaksınız. Bizim belediyelerde hiçbir çocuk yatağa aç girmeyecek. Her çocuk okula servisle gidip, gelecek. İnşallah Mansur Başkanım yapacak, onu da göreceksiniz. Bütün servisçilerle oturulacak, protokol yapılacak. Çocuklarımız okula servisle gidecek, servisle gelecek. Parasını Büyükşehir Belediye Başkanlığı ödeyecek. Dolayısıyla aileye yük olmayacak. Fakir semtlerde mutlaka kreş yapılacak” şeklinde konuştu.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir