Euro
10.3678
-0.29%
Dolar
8.7373
0.21%
Altın
495.67
-0.3%
Borsa
1.391
-1.63%
Bitcoin
307.339
-1.67%
21ºC
İstanbul
Yer yer bulutlu 21 C
  Kılıçdaroğlu: Tam bir yüz karası toplantıdır bu

  Kılıçdaroğlu: Tam bir yüz karası toplantıdır bu

  Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde yapılan adli yıl açılışı toplantısı hakkında konuşan Kılıçdaroğlu, "Tam bir yüz karası toplantıdır bu" dedi.
  • DHA
  • 01.09.2016 - 15:48

  Kılıçdaroğlu: Tam bir yüz karası toplantıdır bu #1

  CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu adli yıl açılışının Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nda yapılmasını sert sözlerle eleştirdi:

  TAM BİR YÜZ KARASI TOPLANTI

  "Bakanlar Kurulu gelip TBMM'de toplanabilir mi? Her yerin kendine ait bir özelliği var. Milletin mekanı diyorsunuz ama millet kaça mal olduğunu bilmiyor. Orada adliyeyi topluyorsunuz. ABD Başkanı bir salona girdiği zaman orada hakimler alkışlamaz. Bizde hep beraber alkışlıyor. Bu ne demektir, yargı yürütmenin emrine girdi demektir. Adli Yıl açtınız güzel, bir de kalkıp konuşma yapıyorsunuz. Bir de siyasi bir konuşma yapıyorsunuz. Tam bir yüz karası toplantıdır bu.

  Kılıçdaroğlu: Tam bir yüz karası toplantıdır bu VİDEO

  NİYE KATILMADIM? BEN ANAYASAYA SADAKAT KONUSUNDA YEMİN ETTİM

  Niye katılmadım? Ben Anayasa'ya sadakat konusunda yemin ettim. Yeminimize bağlıyız, namusumuza bağlı olduğumuz için. Aksi bir tablo çizerseniz yargıyı siyasallaştırırsınız. Davaları hızlandırın diyor, bir de talimat veriyor. Bunun neresinde demokrasi var.

  HERKESİN YENİKAPI RUHUNA SAYGI GÖSTERMESİ LAZIM

  Herkesin Yenikapı ruhuna saygı göstermesi lazım. Birliğe, kardeşliğe ihtiyacımız var mı var ama devletin kurumlarını hiç kimse kendi arka bahçesi haline getirmemeli.

  ADALETE GÖLGE DÜŞÜRDÜĞÜNÜZ ANDAN İTİBAREN DEVLETİ DEVLET OLMAKTAN ÇIKARIRSINIZ

  Böyle yaparsanız Türkiye’de birliği, beraberliği sağlayamazsınız. Adalete gölge düşürdüğünüz andan itibaren devleti devlet olmaktan çıkarırsınız. Anayasa’da bu korunmuştur. Hiç kimse yargıya emir ve talimat veremez diyor.

  BU ADALETİ VE YARGIYI AŞAĞILAMAK DEMEKTİR

  Siz toplantı yapıyorsunuz, herkes ayağa kalkıyor. Onlara talimat veriyorsunuz, sonra çıkıyorsunuz. Bu anayasanın ayaklar altına alınmasıdır. Hiç kimse şunu söyleyemez, CHP Genel Başkanı bu ülkenin birliği için elinden geleni yapmıyor. Biz yeri geldi bağrımıza taş bastık, sesimizi çıkarmadık. Bu adaleti ve yargıyı aşağılamak demektir, böyle bir şey olamaz. Milletin yeriymiş, kimse buna itiraz etmiyor ki. O zaman gitsinler bir meydanda toplansınlar. "

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir