Petrol
95.33
1.79%
Euro
18.4108
0.73%
Dolar
18.0796
0.73%
Altın
1.027
1.02%
Borsa
2989
0.29%
Bitcoin
428.779
0.12%
31ºC
İstanbul
Güneşli 31 C
  Kılıçdaroğlu: Ortadoğu'ya barış getireceğim

  Kılıçdaroğlu: Ortadoğu'ya barış getireceğim

  Kemal Kılıçdaroğlu, CHP iktidar olduğunda Ortadoğu'ya barış getireceğini ve kan akmayacağını söyledi.
  • Haber Merkezi
  • 24.02.2015 - 13:50

  CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, grup toplantısında yaptığı konuşmasında gündeme dair açıklamalarda bulundu. CHP'nin iktidara geldiğinde kimsenin boynunun yere eğilmeyeceğini söyleyen Kılıçdaroğlu, şöyel devam etti;

  ORTADOĞU'YA BARIŞ GETİRECEĞİM

  "Vatandaşıma söz veriyorum: Benim İktidarımda senin boynun yere eğilmeyecek. Sözüm söz, bizim iktidarımızda Ortadoğu'da kesinlikle kan akmayacak. Ortadoğu'ya barış gelecek. Suriye'yi de Irak'ı dan biz inşa edeceğiz, barış köprülerini yeniden inşa edeceğiz."

  Kılıçdaroğlu: Ortadoğu'ya barış getireceğim İZLE


  Kılıçdaroğlu: Ortadoğu ya barış getireceğim #1

  Kılıçdaroğlu, açıklamalarında şunları söyledi;

  TÜRKİYE ACİZ BİR ÜLKE KONUMUNA DÜŞMÜŞTÜR

  "Haram medyası bize iftira attı. Hepsini mahkemeye verdik. Rahmetli babam diyordu ki oğlum sen doğru dur eğri olan belasını bulur.

  Süleyman Şah Operasyonu'nda tek bir kurşun atılmadan bir askerimiz şehit oldu. Türkiye aciz bir ülke konumuna düşmüştür. Sadece Ortadoğu'nun değil tüm dünyanın şamar oğlanı konumuna getirlmiştir. Bu durum beni rahatsız ediyor.

  ASKERİN BAŞINA ÇUVAL GEÇİRME

  Tabloyu biraz daha net görmek için sizleri biraz geriye götüreyim. Önce 11 akserimizin başına çuval geçirildi. Bu ülkenin başbakanı ağzını açıp tek kelime etmedi. Şimdi palavracı kahraman olarak geziyor. Gazeteciler sordu siz nota verecek misiniz? O da espri yapar gibi müzik notası mı? İlk kırılma budur sayın arkadaşlar.

  MAVİ MARMARA

  İkinci olay Mavi Marmara olayıdır. Gazze'ye insani yardım götüreceklerdi. Ama onların amacı başkaydı. Sözde AKP'li vekiller son anda o gemiye binmedi. Uluslararası sularda 9 vatandaşımız öldürüldü. Efelenme ile dış politika olmuyor.

  SURİYE'DEKİ OLAYLAR

  Üçüncü olay Suriye olayıdır. Suriye yönetimi ile bir sorunumuz yok. Ortak bakanlar kurulu yaptık. Maçlar oynandı. Esad'la eşi Bodrum'a geldi beraber tatil yaptılar. 77 milyondan hiç bir kişi bu ilişkiye sitem etmedi. Ama bir sabah kalktık suriye düşmanımız. Katar'dan paralar gitti. Bizden silahlar gitti. Müslüman kanı akıyor hala. Yapmayın dedik.

  NİĞDE ULUKIŞLA'DAKİ IŞİD SALDIRISI

  Niğde Ulukışla'da askerimizi ve polisimizi IŞİD şehit etti. Sonra ne oldu. IŞİD bir video yayınladı. Süleyman ŞAh Türbesini boşaltmak için 3 gün süre verdi. Tehdit etti. Biz IŞİD'e terör örgütü diyoruz hükümet terör örgütü diyemiyor. Senin bayrağını indireceğim diyor tık yok bunlarda. Sonra Musul Başkonsolosluğumuz bastılar. 49 görevliyi rehin aldılar. Araya birileri girdi IŞİD'e bir şeyler verildi 49 vatandaşımız serbest kaldı. Davutoğlu 14 Mart 2014'te bir konuşma yapıyor. Süleyman Şah Türbesineister rejimden ister IŞİD'den gelebilecek saldırı aynıyla mukabele görür. Ve oradaki vatan toprağının savunulmasında Türkiye her türlü tedbiri alır diyor. Dönemin Dışişleri Bakanı şimdiki Başbakan.Kılıçdaroğlu: Ortadoğu ya barış getireceğim #2

  NİYE TERK EDİYORUZ ORASI BİZİM TOPRAĞIMIZ

  Biz hangi gerekçeyle 3 naaşı oradan taşıyoruz. Bir geriye gidelim. Biz ne yapmışız? Süleyman Şah'ı güvence altına almış mıyız? Türkiye Cumhuriyeti toprağı. Uluslarası anlaşma var. Niye terk ediyoruz. Buradan 77 milyon vatandaşıma açık ve net çağrı yapıyorum. Kendi ülkesinin toprağını bırakıp kaçan bir hükümete ne denir?

  KAÇARKEN NAL TOPLADIN SEN

  Neyin karşılığında vatan toprağını terk edip kaçtın? Hatay'ın Türkiye'ye katılması, Boğazlar ve Süleyman Şah. bunları kim yaptı? CHP yaptı. Biz bunları yaptık. 1 karış toprağımızdan ödün vermedik. Kaçmadık, göğsümüzü açtık mücadelemizi yaptık. Bu ülkenin onuru için sen ne yaptın Süleyman Şah'tan kaçtın. Kaçarken nal topladın sen.

  ZAFER ARIYORSAN SAKARYA'YA BAKACAKSIN

  Senin Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti olduğun tartışmalıdır bu saatten sonra. Terk ediyorsun kaçıyorsun bunu da zafer diye yutturmaya çalışıyorsun. Kendi toprağını satana ne denirse ben de sana onu söylüyorum. Biz sana toprağı koru diye yetki verdik. Toprağı bırak kaç diye yetki vermedik ki. Hayatımda kaçmayı zafer olarak gören bir iktidar gördüm ya. Korkaklığın kaçmanın sünepeliğin aciz olmanın, zafer olmak olduğunu da gördüm ya. Ben onlara söylüyorum. Zafer arıyorsan Sakarya'ya bakacaksın. Dumlupınar orada. Sen zafer mi görmek istiyorsun Afyon'a bakacaksın Afyon'a. Erzurum'daki nene hatuna bakacaksın. Maraş'taki Sütçü İmam'a bakacaksın. Bunların hiç birisi ülkesini terk etmedi. Ölümü göze aldılar.

  UMUTSUZLUĞA KAPILMA LÜKSÜMÜZ YOK

  Bayrağını ve milletini seven herkesin bunun bir fiyasko olduğunu biliyor. Esad'ı muhatap almıyorlardı ne yaptılar İstanbul Başkonsolosluğu'na haber verdiler. Biz oraya gidiyoruz diye. Çözüm ne yapacağız. Umutsuzluğa kapılma lüksümüz yok. 77 milyon vatandaşıma sesleniyorum. CHP iktidarında benim Başbakanlığımda senin yüzün yere eğilmeyecektir."


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir