Petrol
110.91
0.12%
Euro
17.2688
1.37%
Dolar
16.0874
1.02%
Altın
968.86
2.12%
Borsa
2375
-0.25%
Bitcoin
478.404
1.39%
18ºC
İstanbul
Çok bulutlu 18 C

  Kocasakal'dan CHP delegelerine: Vicdanınıza sesleniyorum

  CHP'nin 36. Olağan Kurultayı'nda genel başkan adayı olacağını açıklayan eski İstanbul Baro Başkanı Ümit Kocasakal, açıklamalarda bulundu.
  • AA
  • 24.01.2018 - 12:37
  Kocasakal'dan CHP delegelerine: Vicdanınıza sesleniyorum

  CHP'nin özüne, köküne, kuruluştaki değerlerine dönmesi gerektiğini vurgulayan Kocasakal, ilk etapta, bu düşünceyle, delege hesabı yapmadan yola çıktığını söyledi.

  "O KADAR DELEGE TOPLAYAMAZ DİYORLAR"

  Genel başkanlığa aday olmak istediğini açıkladıktan sonra, çok sayıda delegenin kendisini arayarak "desteklerini ilettiğini" belirten Kocasakal, "adaylık için gereken 120'nin üzerindeki delege imzasını toplamasının imkansız olduğuna" yönelik bir propaganda yapıldığına dikkati çekti.

  Kocasakal dan CHP delegelerine: Vicdanınıza sesleniyorum #1

  "TÜRKİYE'NİN GERÇEK CHP'YE ACİLEN İHTİYACI VAR"

  Bu propagandayla, kendisi için imza verecek delegelerde tereddüt yaratılmaya çalışıldığını ifade eden Kocasakal, "Ben, delegelerimizin özgür iradeleriyle, vicdanlarıyla, kendi değerlendirme ve takdirleriyle tercihte bulunacağına inanıyorum. Ciddi bir dip dalgası olduğunu görüyorum, son derece iyi tepkiler alıyorum. Delegelerimizin vicdanına sesleniyorum; ben, özüne, kimliğine dönüp, iktidara yürüyecek bir CHP vadediyorum. Eğer tespitlerime katılıyorlarsa, lütfen bana destek versinler. Çünkü Türkiye'nin gerçek CHP'ye, şiddetle ve acilen ihtiyacı var." ifadelerini kullandı.

  Kocasakal dan CHP delegelerine: Vicdanınıza sesleniyorum #2

  "KURULTAY, LİSTE HESAPLARIYLA GEÇMEMELİ"

  Delegelerin, Türkiye'nin bulunduğu bu tarihsel kavşakta vicdanlarıyla karar vereceğine inandığını dile getiren Kocasakal, "Bu kurultay, kişilere dayalı bir güç ve iktidar kavgasıyla, liste hesaplarıyla geçmemelidir. Bir değişim, şahlanma, öze dönüş, ayağa kalkma kurultayı olmalıdır. Türkiye'ye umut, heyecan ve coşku getirmelidir." diye konuştu.

  Kocasakal, kişilerin değil, fikirlerin tartışılacağı ve oylanacağı bir kurultayın gerçekleşmesi temennisinde bulunarak, bunu ancak delegelerin sağlayabileceğine işaret etti.

  Kocasakal dan CHP delegelerine: Vicdanınıza sesleniyorum #3

  "İMZAYI TOPLAMASAM DA ORADA OLACAĞIM"

  CHP'ye inanan, güvenen, emek veren herkesin desteğini beklediğini belirten Kocasakal, "Kurultay günü, imzayı toplasam da, toplamasam da Ankara Spor Salonu'nda olacağım. Bir fikir ortaya koydum. Dolayısıyla her durumda partimin kurultayında bulunmayı düşünüyorum." ifadelerini kullandı.

  Kocasakal, CHP Genel Başkanlığına adaylığını açıklayan Yalova Milletvekili Muharrem İnce'ye de başarılar diledi.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir