Euro
10.0503
0.78%
Dolar
8.527
1.19%
Altın
480.64
-1.11%
Borsa
1.418
-0.42%
Bitcoin
403.966
0.32%
21ºC
İstanbul
Açık 21 C
  Meral Akşener belediye seçimlerinde CHP'ye oy atacak

  Meral Akşener belediye seçimlerinde CHP'ye oy atacak

  Üsküdar'da ikamet eden İP lideri Meral Akşener, hem il hem de ilçe için oylarını CHP adaylarına atacağını söyledi.
  • Haber Merkezi
  • 30.01.2019 - 07:18

  İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener, partisinin yöneticileri ve bazı milletvekilleriyle birlikte gazetecilerin sorularını yanıtladı.

  Sohbet sırasında Üsküdar ve İstanbul ile ilgili yaşanan duruma açıklık getiren Akşener, kendisiyle birlikte evinde oturan 5 kişinin oyunun CHP'ye gideceğini söyledi.

  "ÜSKÜDAR'DA HAYIR ÇIKMASINDA ETKİM OLMUŞTU"

  Akşener şu ifadeleri kullandı: "Ben iki arkadaşımı müzakere süreciyle ilgili olarak tam yetkilendirdim, Kılıçdaroğlu da diğer iki arkadaşı yetkilendirdi; dolayısıyla biz karışmadık, çok problemli alanlarda devreye girdik. Ben Üsküdar’da ikamet ediyorum. 24,5 CHP’nin oyu var, 9,9 da bizim oyumuz var. Üsküdar’da referandum döneminde Sayın Kılıçdaroğlu ve CHP teşkilatları şahittir, çok çalıştım. Hayır oyunda etkim olduğunu düşünüyorum. Bunlar oluyor, yapacak bir şey yok.

  Meral Akşener belediye seçimlerinde CHP ye oy atacak #1

  EVİMİZDEKİ 5 OY DA AYNI DURUMDA

  Ben milletvekili olmadığım için istediğim yerde oy kullanamıyorum. Yani ikametim olan Üsküdar’da ve Büyükşehir’de, CHP’nin adaylarına oy vereceğim. Evimizde beş oy var, beşi de aynı durumda. Milletvekili olsam Kocaeli’ne giderdim. Kandıra bize kalmıştı, ilçeyi Kandıra’da kullanırdım, büyükşehre de bize oy kullanırdım ama öyle bir durum yok."

  Meral Akşener belediye seçimlerinde CHP ye oy atacak #2

  Günün önemli gelişmeleri VİDEO

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir