Euro
15.2716
0.84%
Dolar
13.4717
0.71%
Altın
793.5920
0.46%
Borsa
2,011.16
-0.15%
Bitcoin
498.763
3.99%
1ºC
İstanbul
Yağmur ve kar 1 C
  Ricciardone'dan Hürriyet'in haberine yalanlama

  Ricciardone'dan Hürriyet'in haberine yalanlama

  ABD'nin eski Ankara Büyükelçisi Francis J. Ricciardone, Hürriyet'in "Ricciardone: Yurtta stres, cihanda stres" başlıklı haberinde sözlerinin çarpıtıldığını söyledi.
  • 22.11.2014 - 15:39

  ricciardone

  Hürriyet'ten Tolga Tanış, Ricciardone'nin Washington'daki Türk Büyükelçiliği'nde yaptığı konuşmada ABD ve Türkiye arasında son dönem yaşanan farklılıklara değindiğini ve Ricciardone'nin durumu tarif etmek için Atatürk'ün ünlü sözüne atıfla, "Yurtta stres cihanda stres" dediğini yazmıştı.

  RICCIARDONE: BU MÜMKÜNMÜ SİZCE?

  Hürriyet'in bu haberi üzerine, Ricciardone'dan açıklama geldi. Sabah'tan Mehmet Solmaz'ın haberine göre; "Yaptığım konuşma sadece üç buçuk dakika ve videosunu izlediğinizde övgüler içeren bir konuşma olduğunu göreceksiniz." diyen Ricciardone; "Türkiye'nin Amerikalı dostları toplantısı yapılıyor Türk Büyükelçiliğinde ve ben Türk büyükelçisinin yanında onların yazdığı gibi Türkleri kıracak sözler söyüyorum. Bu mümkün mü sizce?" ifadelerini kullandı.

  HÜRRİYET'İN HABERİNİ YALANLADI

  Sözlerinin farklı şekilde okuyuculara sunulmasının kendisini üzdüğünü belirten Ricciardone, orada ki konuklara şuan ki Türk yönetiminin de eskilerde ki gibi bölgesel istikrar ve barışı arzuladıklarını anlatmak istediğini belirtti. Ricciardone, "Dediklerim bundan ibaretti, fakat bu bahsi geçen yazıya baktığınız da ise tamamen farklı bir şeyle karşılaşıyorsunuz." diyerek haberi yalanladı.

  Ricciardone dan Hürriyet in haberine yalanlama #2

  SURİYE KRİZİ SORUSU

  Ricciardone Tolga Tanış'ın kendisine Suriye krizinin ABD ve Türkiye ilişkilerini zehirleyip zehirlemediğine dair bir soru sorduğunu ve kendisinin de bu teze kesinlikle katılmadığını dile getirdiğini söyledi.

  HÜRRİYET'İN YAYINLADIĞI RICCIARDONE HABERİNİ OKUMAK İÇİN TIKLAYIN.


  Görüş Bildir