Petrol
113.69
-0.10%
Euro
17.4977
-0.32%
Dolar
16.6718
-0.06%
Altın
975.73
-0.04%
Borsa
249
0.00%
Bitcoin
338.537
-3.01%
21ºC
İstanbul
Bulutlu 21 C

  TBMM Başkanı'ndan partilere devam çağrısı

  Yeni anayasa için yapılan komisyonun dağılması sonrası TBMM Başkanı İsmail Kahraman, 4 siyasi partiye yeniden çağrı yapacağını söyledi.
  • 17.02.2016 - 12:40
  TBMM Başkanı'ndan partilere devam çağrısı

  TBMM'de yeni anayasa çalışmaları için kurulan Mutabakat Komisyonu'nun dağılmasına ilişkin açıklamada bulunan TBMM Başkanı İsmail Kahraman, şunları söyledi:

  "VERİLEN SÖZLER YERİNE GETİRİLMEDİ"

  "Anayasa konusunda verilen sözlerin yerine getirilmesi gayesiyle bazı çalışmalar olmuştur. Bu çerçevede Başbakan Ahmet Davutoğlu yaptığı temaslar çerçevesinde, 24. Dönem'de sonuçlanmamış çalışmaların devamı olarak aktarmıştır. Siyasi partiler yaptığım çağrıya olumlu yanıt verdiler. Komisyondan şahsımın ve kamuoyunun beklentisi, Türkiye'nin geleceği için yeni bir anayasa oluşturmak.

  CHP ÜYELERİ FARKLI KANAATLARI BELİRTTİ

  Bu toplantıda siyasi partilerin temsilcileri görüşlerini aktardı. İki toplantının gündemi çalışma usullerinin belirlenmesiydi. Komisyonun kuruluş gayesi dışında üç siyasi parti birbirine yakın çizgiye girmişken CHP üyeleri farklı kanaatlarını belirtti ve taviz vermeyeceklerini söyledi. Darbe yasalarının değiştirilmesi, anayasanın ilk dört maddesi ve başkanlık sisteminin gündeme getirilemeyeceği idi.TBMM Başkanı ndan partilere devam çağrısı #1

  ÇÖZÜM ÜRETMEK ZORUNDAYIZ

  Baştan bu yana birlikte hareket etme durumunda olduğumuz için komisyonumuz görevini yerine getiremez hale geldi. Çözüm üretmek ve zorlukların üstesinden gelmek zorundayız. Meclisimiz bir bütün olarak milletimizin Meclisidir. Ortak aklı harekete geçirerek, anayasa yapım süreci yeniden ele alınacak ve başarıyla bitirilecektir.

  4 PARTİ LİDERİNE ÇAĞRIDA BULUNUYORUM

  Dört partinin liderine çağrıda bulunuyorum. CHP'nin de bu çağrıya olumlu cevap vermesi bekliyorum. AKP, HDP ve MHP'nin de bu çağrıya olumlu cevap vereceğini umuyorum"


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir