Euro
15.5362
0.18%
Dolar
13.7186
0.4%
Altın
786.38
0.93%
Borsa
1.91
1.61%
Bitcoin
722.909
-6.04%
10ºC
İstanbul
Çok bulutlu 10 C

  iOS 9 sürümü Force Touch desteği sunacak

  Apple Watch’un lansmanında görücüye çıkan Force Touch özelliği, sıradaki iPhone modeliyle hayatımıza girecek.
  • Ajanslar
  • 28.05.2015 - 17:19
  iOS 9 sürümü Force Touch desteği sunacak

  iPhone 6s olarak adlandırılacağı düşünülen sıradaki iPhone modeli, iOS 9 sürümüyle birlikte satışa çıkacak. iOS 9 aynı zamanda Force Touch uyumlu olacak. Farklı dokunma şekillerine duyarlı yeni kontroller ile Force Touch özelliği iOS 9 ile hayatımıza girecek.

  iOS 9 sürümü Force Touch desteği sunacak #1

  Apple ile ilgili kaynaklar sıradaki iPhone modeli iPhone 6s‘in iPhone 6’ya benzeyeceğini doğruladı. Ancak farklı bir özellik ile iPhone 6s oldukça dikkat çekecek. Apple Watch ile tanıtılan Force Touch özelliği iPhone 6s modelinde de kullanılacak. iMessage, klavye ve fotoğraflar gibi Apple’ın kendi uygulamaları haricinde bu özellik, App Store uygulamalarında da kullanılabilecek. Yani geliştiriciler, kendi uygulamalarını Force Touch özelliğine uygun olarak güncelleyebilecek. Bu sayede daha işlevsel arayüzlü uygulamalar görmek mümkün olacak.

  FORCE TOUCH ÖZELLİĞİ NEDİR

  Force Touch, Apple Watch ekranında basınca ve hıza duyarlı olarak farklı dokunma şekillerini birbirinden ayıran bir özellik. Ekrana sert ve yumuşak basışlarınız, cihaz tarafından ayırt edilebilir hale gelecek. Yavaş veya hızlı kaydırma hareketleri yine benzer şekilde ayırt edilebilecek. Bu sayede daha işlevsel bir arayüz kullanımı mümkün olacak.

  Bu özelliğin iOS 9 sürümünde nasıl kullanılacağı henüz bilinmiyor. Önümüzdeki ay düzenlenecek olan WWDC 15 etkinliğinde, Apple’ın Force Touch hakkında detaylı bilgiler vermesi bekleniyor.

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir