Euro
11.1386
0.01%
Dolar
9.5862
0.02%
Altın
557.04
0.63%
Borsa
1.493
0.88%
Bitcoin
604.107
1.48%
12ºC
İstanbul
Parçalı bulutlu 12 C

  Japonlar Leonardo da Vinci'nin robotunu üretti

  Osaka Üniversitesi ve Fujikin şirketinin iş birliğinde, geleceğin bilim insanlarını eğitmek amacıyla İtalyan sanatçı ve bilim adamı Leonardo da Vinci'nin robotu üretildi.
  • AA
  • 28.06.2019 - 22:56
  Japonlar Leonardo da Vinci'nin robotunu üretti

  Leonardo da Vinci'nin robotu, Japonya’nın ev sahipliğinde Osaka’da gerçekleştirilen G20 Liderler Zirvesi’ne katılanlara tanıtıldı.

  Fujikin Pazarlama Müdürü Kouichi Nakamura, Da Vinci’nin bilimsel çalışmalarının günümüze ışık tuttuğunu söyledi.

  Japonlar Leonardo da Vinci'nin robotunu üretti

  Japonlar Leonardo da Vinci nin robotunu üretti #1

  AMAÇ, ÖĞRENCİLERE BİLİMİ SEVDİRMEK

  İlkokul öğrencilerine bilimi sevdirmek, onlara Da Vinci’nin çalışmalarını kendi ağzından basit şekilde anlatmak amacıyla robotunu ürettiklerini anlatan Nakamura, “Böylece öğrencilerin eğlenerek ve heyecan duyarak bilimi öğrenmelerini sağlarken, aynı zamanda geleceğin bilim insanlarını da eğitiyoruz.” yorumunu yaptı.

  Japonlar Leonardo da Vinci nin robotunu üretti #2

  3 DİLDE KONUŞABİLİYOR

  İlkokul öğrencilerinin sadece kitap okuyarak bilimi tam anlayamayacağını belirten Nakamura, öğrencilerin robota ilgilerinin sevindirici olduğunu, robotunun İngilizce, Japonca ve İtalyanca konuşabildiğini bildirdi.

  Japonlar Leonardo da Vinci nin robotunu üretti #3

  İNSANLARA YANIT VERECEK, GOOGLE'A BAĞLANACAK

  Vinci’nin robotunun bugün sadece belli bir bilgiyi tekrar edebildiğini aktaran Nakamura, robotun insanların sorularına cevap vermesini ve Google ile bağlantı kurmasını sağlayacaklarını söyledi.

  Japonlar Leonardo da Vinci nin robotunu üretti #4

  BİR SONRAKİ EİNSTEİN

  Robotun Osaka Üniversitesi ile üretildiğini anlatan Nakamura, milletlerin tarihi kişiliklerini robotlaştırma yönünde bir çalışmaları olduğunu ifade ederken bir sonraki robot projelerinin Albert Einstein'ın robotu olacağını belirtti.

  Nakamura, Japonların eskiden beri disiplinli bir şekilde bir şeyler üretmeyi sürdürdükleri için bugün bilim ve teknoloji de ileride olduğunu da kaydetti.

  Japonlar Leonardo da Vinci nin robotunu üretti #5

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir