Euro
10.3844
-0.47%
Dolar
8.872
0.07%
Altın
501.18
0.43%
Borsa
1.394
0.64%
Bitcoin
388.010
4.06%
21ºC
İstanbul
Güneşli 21 C

  Küresel iklim değişikliği iPhone satışlarını artırabilir

  Küresel iklim değişikliği, Apple'ın raporlarına göre iPhone satışlarını artıracak.
  • Haber Merkezi
  • 25.01.2019 - 09:17
  Küresel iklim değişikliği iPhone satışlarını artırabilir

  Yükselen deniz seviyesi, gıda kıtlığı, kasırgalar, taşkınlar, sivil huzursuzluk, kuraklık ve daha fazlası... Bütün bunlar göz önüne alındığında, yıkıcı küresel iklim değişikliği önemsiz bir konuya benzemiyor. Ancak her şeyin iyi tarafına bakmasıyla ünlenen Apple, bu iklim değişikliğinin kendisine iyi geleceğini söylüyor.

  apple

  APPLE, GÜVENLİK SERVİSLERİNE GÜVENİYOR

  Son yayınlanan rapora göre, Apple'ın acil servisleri ve kullanıcıları birbirine bağlayan acil durum mesajları gibi güvenlik önlemleri, artan iklim olayları karşısında müşteri bağlılığını ve talebi artıracak. Apple, ayrıca dahili el feneri ve kablosuz acil durum uyarıları da dahil olmak üzere diğer hayat kurtarıcı özelliklerinden de övgüyle bahsediyor.

  apple

  İKLİM DEĞİŞİKLİĞİ BÜYÜK BİR SORUN

  Apple, iklim değişikliklerinin ürünlerini üretmek ve satmak için ihtiyaç duyduğu altyapıya yönelik potansiyel riskler de oluşturabileceğini düşünerek şimdiden büyük paralar harcıyor. Örneğin  2011 yılında Tayland'da gerçekleşen sel felaketi, bütün dünyada bir sabit disk sürücüsü (HDD) sıkıntısına yol açmıştı. Dünyanın ikinci en büyük HDD üreticisi olan Tayland'da meydana gelen sel, fabrikaların tahrip edilmesine yol açmış ve üretim durma noktasına gelmişti.

  Apple son olarak, çevreye duyarlı olmanın ne kadar önemli olduğundan bahsederek, yanlış anlaşılmak istemediğini belirtiyor.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir