Euro
10.3347
-0.95%
Dolar
8.8273
-0.44%
Altın
497.7
-0.27%
Borsa
1.39
0.42%
Bitcoin
383.890
-0.48%
23ºC
İstanbul
Güneşli 23 C

  WhatsApp, Gboard klavye uygulamasına çıkartma desteği getiriyor

  Google'ın Gboard klavye uygulamasına, WhatsApp çıkartmalar entegre edilecek.
  • Haber Merkezi
  • 21.01.2019 - 10:43
  • Güncelleme : 21.01.2019 - 10:43
  WhatsApp, Gboard klavye uygulamasına çıkartma desteği getiriyor

  WhatsApp, mobil uygulamaları için yeni özellikleri test etmeye devam ediyor. Bazı özellikler yapılan onca çalışmaya rağmen kullanıcılara sunulmasa da çıkartmalar gibi birçok yeni özellik, beta programına dahil edildikten kısa bir süre sonra Android ve iOS için yayınlanmıştı.

  gboardf

  GOOGLE GBOARD KLAVYEYE ÇIKARTMA ÖZELLİĞİ GELECEK

  WhatsApp'ın Android'e eklemeyi planladığı son gelişme, Google'ın Gboard klavye uygulamasına çıkartmaları entegre etmek olacak. Şu anda birçok kullanıcı tarafından WhatsApp uygulamasında kullanılan çıkartmalar özelliği, oldukça az bir çıkartma seçeneği barındırdığından, pek gelişmiş özellikler sunmuyor. WhatsApp uygulamasının içindeki çıkartmaların azlığı, kullanıcıları uygulama mağazasından başka çıkartma paketleri indirmeye zorluyor. Ancak Gboard klavye uygulamasına gelecek olan yeni özellik, kullanıcıların doğrudan uygulamanın içinden çıkartma göndermesini sağlayacak.

  whatsapp

  Yeni özellik henüz mevcut olmasa da asıl amaç, telefonlarına WhatsApp ve Gboard'u yükleyen Android kullanıcılarının, çıkartma entegrasyonundan yararlanabilmelerini sağlamak.  WhatsApp, Gboard uygulamasındaki çıkartmalar özelliğini test etme aşamasında olduğundan henüz kullanıcılar bu özellikten yarlanamıyor.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir