taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
5.7922
6.4721
1490.58
98415.34
277.611
46449.17

Trump'tan Avrupa'ya: Avrupa'nın bize para ödemesi lazım

ABD Başkanı Donald Trump, Avrupa'nın ordu kurmaktan önce NATO'ya askeri bağlılıklarını yerine getirip, para ödemeleri gerektiğini açıkladı.

Haber Merkezi | 27.11.2018 - 09:22..
Whatsapp ile paylaş
Trump'tan Avrupa'ya: Avrupa'nın bize para ödemesi lazım

qweq

ABD ile Avrupa arasındaki ordu krizi devam ediyor. Paris'te fitili ateşlenen Avrupa Ordusu kurulması fikrine Donald Trump karşı durmaya devam ediyor. Mevcut durumda Avrupa'nın da koruyucusu pozisyonunda bulunan ABD'den uzaklaşmaya çalışılırken, Avrupa'ya Trump'tan yeni bir tepki geldi.

"ÖNCE PARAYI ÖDEYİN"

Donald Trump yaptığı açıklamada AB'nin NATO koruması için ABD'ye para ödemesi gerektiğini belirtti. Trump "Paris'in yanışını televizyondan izliyorum. Avrupa'nın askeri koruma karşılığında bize para ödemesi gerekiyor. Ticarette bizden faydalanıyorlar ancak NATO bağlılıklarını yerine getirmiyorlar. Bu durum hemen değişmeli" uyarısında bulundu.

Avrupa ordusuna karşı NATO'ya biraz daha fazla yatırım yapılmasını savunan Trump, mevcut düzenin devam etmesini istiyor. Buna karşılık AB ise orduyu kurarak yerli güvenlik birimleri oluşturmak istiyor. Bu fikir çatışması ABD ile AB arasında çatışmaların oluşmasına neden oluyor.

 

Bu reklam google tarafından sağlanıyor?
YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir