taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
5.7117
6.4072
1404.8
98028.49
258.181

Venezuelalı göçmenler ülkelerine geri dönüyor

Venezuelalı göçmenler, Brezilya’nın Roraima eyaletinin başkenti Boa Vista’da meydana gelen şiddet olaylarının ardından Venezuela’ya geri dönmeye başladı.

Haber Merkezi | 10.09.2018 - 16:18..
Whatsapp ile paylaş

Brezilya'nın Roraima eyaletinin başkenti Boa Vista kentinde, Venezuelalı bir göçmen, silahlı soygun gerçekleştirdiği sırada yerli halktan bir genci öldürmekle suçlanmış ve ardından linç edilmişti. Yaşanan bu olay sonrasından hayatlarından endişe eden Venezuelalı birçok göçmen kenti ve sınırı terk ediyor.

Venezuelalı göçmenler ülkelerine geri dönüyor

SEFALET İÇİNDE YAŞIYORLAR

Kentte temiz su kaynağına ve sağlık hizmetine erişimi olmayan birçok göçmen, ahşaptan ve plastiklerden yaptıkları derme çatma sığınaklarda yaşıyor. Neredeyse ülkelerindeki koşullardan bile kötü durumda olan Venezuelalı göçmenler ülkelerine geri dönmeye başladı.

Venezuelalı göçmenler ülkelerine geri dönüyor

Silahlı soygun sonrasında linç edilerek öldürülen Venezuelalı genç ile birlikte kentte gerginliğin giderek arttığı aktarıldı. Oldukça olumsuz şartlarda yaşam mücadelesi veren Venezuelalı göçmenlerin yaşanan linç olayı sonrası hayatlarından endişe ederek Brezilya'yı terk etmeye başladığı belirtildi.

Venezuelalı göçmenler ülkelerine geri dönüyor

DÖNÜŞ İÇİN OTOBÜS SEFERLERİ DÜZENLENİYOR

Kenti terk ederek sınır bölgesine doğru ilerleyen göçmenlerin geri dönüşü için Venezuela tarafından Brezilya sınırına otobüs seferleri düzenlendiği açıklandı.

Bu reklam google tarafından sağlanıyor?
YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir