Petrol
99.92
2.59%
Euro
18.5295
0.62%
Dolar
17.9473
0.44%
Altın
1.032
0.27%
Borsa
2868
1.37%
Bitcoin
435.478
1.73%
27ºC
İstanbul
Çoğunlukla güneşli 27 C

  Balıkesir, Elon Musk yüzünden Tesla ile çalışmayacak

  Balıkesir Toplu Taşıma AŞ Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Gürbüz, şehri sessiz bir bölge haline getirmek için çalışmak istediği Tesla'dan, Elon Musk'ın canlı yayında marijuana içmesi nedeniyle vazgeçti.
  • Haber Merkezi
  • 10.09.2018 - 11:17
  • Güncelleme : 10.09.2018 - 11:41
  Balıkesir, Elon Musk yüzünden Tesla ile çalışmayacak

  Balıkesir Toplu Taşıma AŞ Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Gürbüz, Balıkesir'i sessiz bir pilot bölge haline getirmek için Tesla ile 180 elektrikli otobüs alımına yönelik anlaşma yapmaya hazırlandıklarını belirtti.

  "ELON MUSK'A DAVETTE BULUNMUŞTUK"

  Gürbüz, dünyanın en sakin şehirleri arasındaki Balıkesir'i küresel anlamda farklılaştıracak bir çalışma yaptıklarını belirterek, "Yerli ve milli markalar önceliğimiz olmak üzere ABD dışındaki farklı çözümleri devreye almak için harekete geçtik. Balıkesir'i dünyaya örnek olacak sessiz bir pilot bölge haline getirmek için Tesla ile ortak bir çalışma gerçekleştirmek istedik. Bu kapsamda da Elon Musk'a geçen hafta davet mektubunda bulunmuştuk." dedi.

  Balıkesir, Elon Musk yüzünden Tesla ile çalışmayacak #1

  Elon Musk canlı yayında esrar içti ViDEO

  "TESLA İLE ANLAŞMA HEDEFİMİZDEN VAZGEÇİYORUZ"

  180 elektrikli otobüs alımına yönelik bir anlaşma yapmak istediklerini fakat son anda vazgeçtiklerini anlatan Gürbüz, "Şarj istasyonları ve alt yapı dönüşümleriyle birlikte Tesla açısından da ciddi büyüklüğe sahip bir anlaşmaya imza atmış olacaktık. Ancak önceki gün Elon Musk'ın canlı yayında olumsuz örnek oluşturabilecek davranışını, uyuşturucuyla mücadele ve genç nesiller açısından kabul edilemez buluyoruz. Bu nedenle Tesla ile çalışma hedefimizden vazgeçiyoruz. Elon Musk'a yaptığımız daveti de geri çekiyoruz." ifadelerini kullandı.

  Tesla CEO'su Elon Musk, katıldığı YouTube'dan canlı olarak yayınlanan Joe Rogan Experience adlı programda, marijuana içmişti.

  Balıkesir, Elon Musk yüzünden Tesla ile çalışmayacak #2


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir