taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
6.0996
6.8351
1283.87
84596.16
252.137

Western nedir

Hayatımıza film türü olarak giren western, aslında ABD'nin Atlantik kıyısından içerilere, batıya doğru göç sırasındaki olaylarla başlayan yaşam tarzı ve kültürüne verilen isim olarak geçiyor.

Whatsapp ile paylaş

Western, ABD'nin Atlantik kıyısından içerilere, batıya doğru göç sırasındaki olaylarla başlayan yaşam tarzı ve kültürüne verilen isim olarak bilinir. Western kavramı 'Vahşi Batı' kavramının oluşumunda yer sahibidir. Bu kültür, ABD vatandaşlarının giyimlerinden, edebiyatına ve hatta politikalarına bile bir tavır olarak yansımıştır.

Western nedir

DÜELLO, ŞERİF, İÇ SAVAŞ KAVRAMLARI

Western kültürü, güçlünün ayakta kaldığı ancak aynı zamanda fedakarlığın ve azmin her zaman üstün geleceğini vurgular. Amerikalıların kullandıkları deri çizmeler, büyük tokalı kemerler, kot pantolonlar, şapkalar, balon etekli elbiseler, uzun çuha paltolar, kunduzdan yapılmış kalpaklar bu kültürün birer parçalarıdırlar. Aynı zamanda rodeo, kovboy, düello, şerif, iç savaş gibi kavramlar yanında buharlı tren, kızılderililer bu kültürün parçalarıdır.

Western nedir

FİLM TÜRÜ

Öte yandan western, bu kültürü ve yaşam tarzını konu alan; çoğu zaman at sırtında, kovalamacalarla dolu olan kahramanlığı ve adaleti işleyen film türünü de tanımlar.

Bu reklam google tarafından sağlanıyor?
YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir