Petrol
85.88
-1.15%
Euro
19.6306
0.07%
Dolar
18.6344
0.01%
Altın
1.077
-0.31%
Borsa
4963
-1.65%
Bitcoin
323.083
0.59%
12ºC
İstanbul
Çok bulutlu 12 C

  Google'ın dünyanın merkezi açıklaması tartışma yarattı

  Dünyanın merkezi Çorum açıklaması üzerine konuşan Çorum Belediye Başkanı Muzaffer Külcü, "Artık dünyanın merkezi diyeceğiz" dedi.
  • Ajanslar
  • 16.06.2016 - 10:47
  Google'ın dünyanın merkezi açıklaması tartışma yarattı

  Google ın dünyanın merkezi açıklaması tartışma yarattı #1

  Dünyanın en çok kullanılan arama motorlarından Google'ın haritalama servisi Google Haritalar, dünyanın coğrafi merkezini Çorum kırsalını oluşturan bölge olarak açıkladı.

  ÇORUM'DA FARKLI TEPKİLERE NEDEN OLDU

  Anadolu Ajansı tarafından da servis edilen haberde, “Şimdiye kadar yapılan hesaplamalarda teorik olarak dünyanın merkezi olan Çorum, Google Haritalar tarafından dünyanın merkezi olarak işaretlendi" denilmesi Çorum’da ise farklı tepkilere neden oldu. Kimileri habere sevindi, kimileri ise inanmadığını, kendileriyle dalga geçildiğini söyledi.

  BELEDİYE BAŞKANI AÇIKLAMA YAPTI

  Açıklamayı sosyal medyadan öğrendiğini belirten Çorum Belediye Başkanı Muzaffer Külcü, “Dün akşam itibarıyla sosyal medyadan mesajlar aldım. Ama trollenme korkusuyla bir açıklama yapamadık. Üniversitelerden bu çalışmanın yapılıp yapılmadığını kontrol ettik. Onlar da bize doğruladılar. Bilimsel olarak da anlattılar” dedi.

  Google ın dünyanın merkezi açıklaması tartışma yarattı #2

  ARTIK ÇORUM YERİNE DÜNYANIN MERKEZİ DİYECEĞİZ

  “Dünyanın merkezi” sloganıyla turist çekmeyi planladıklarını kaydeden Külcü, “Artık ‘Çorum’dan geliyoruz’ demeyeceğiz. ‘Dünyanın merkezinden geliyoruz’ diyeceğiz. Açıklamaların bilimsel bir yanı az da olsa var. Biz o kısmıyla değil magazin kısmıyla ilgileniyoruz. Bizim için önemli olan bu” diye konuştu.

  Google ın dünyanın merkezi açıklaması tartışma yarattı #3


  Görüş Bildir