Euro
10.3932
0.82%
Dolar
8.8493
1%
Altın
498.17
1.48%
Borsa
1.395
-0.46%
Bitcoin
394.681
3.28%
15ºC
İstanbul
Çoğunlukla güneşli 15 C

  Hastalığına meydan okuyarak bir ilki başardı

  Stephanie Turner, ender görülen bir deri hastalığa yakalanınca doktorlar çocuk yapmamasını önerdi, ama o tüm bunlara karşı çıktı.
  • 03.09.2015 - 11:41
  Hastalığına meydan okuyarak bir ilki başardı

  23 yaşındaki Stephanie Turner, ender görülen bir deri hastlağının mağduru olarak dünyaya geldi. Harlequin tipi iktiyozis adı verilen hastalık, cildin aşırı keratinleşmesi sebebiyle oluşuyor ve bedenin tamamında kırmızı bir renk ağır basıyor.

  Hastalığına meydan okuyarak bir ilki başardı #1

  ISIYA KARŞI AŞIRI DUYARLI

  Bu hastalıkla doğanların ısıya karşı aşırı duyarlı olmaları sebebiyle, küçük yaşta ölümler sıklıkla görülen bir durum. Stephanie şanslı olanlardan. Ancak Stephanie şanslı olmakla yetinmedi ve hayata kollarını açarak hastalığına meydan okudu.

  Hastalığına meydan okuyarak bir ilki başardı #2

  ÇOCUK YAPMAYA KARAR VERDİLER

  İki yıl önce evlendiği eşiyle büyük bir riskin altına elini koyan Stephanie çocuk yapmaya karar verdi. Doktorların doğacak çocuğun herhangi bir rahatsızlık taşıyıp taşımayacağını garanti edememesi, Stephanie ve eşini durdurmadı.

  Hastalığına meydan okuyarak bir ilki başardı #3

  AYNI KUMARI BİR KEZ DAHA OYNADILAR

  Stephanie ve eşinin şansı yaver gitti ve ilk çocukları Willy sağlıklı bir erkek olarak dünyaya geldi. Ancak Stephanie ve eşi için bu sadece cesaret verici bir gelişme oldu, çünkü onlar çoktan ikinci çocuğa sahip olmaya karar vermişlerdi. Aynı kumarı bir kez daha oynadılar.

  Hastalığına meydan okuyarak bir ilki başardı #4

  NORMALDEN DAHA FAZLA SANCI ÇEKTİ

  Hamilelik bu sefer çok zorlu geçti, çünkü gerilen deri Harlequin tipi iktiyozis hastalarında büyük bir risk taşıyor. Bu da Stephanie'nin normal bir hamilelikten çok daha fazla sancı çekmesine sebep oldu. Ve Stephanie ikinci doğumunu gerçekleştirdi. Sonuç doktorlar için şaşırtıcıydı çünkü dünyaya gelen kız çocuğu da aynı ağabeyi gibi son derece sağlıklıydı.

  Hastalığına meydan okuyarak bir ilki başardı #5

  SAĞLIKLI ÇOCUKLAR DÜNYAYA GETİRDİ

  Doktorlar yaptıkları incelemelerde bu hastalığa sahip kişilerin sağlıklı çocuklar dünyaya getirebileceğinde hemfikir oldular. Tespitlere göre bu hastalığa sahip birinin hastalığını çocuğuna bulaştırması için hem annenin hem de babanın taşıyıcı konumda olması gerekiyordu.

  Hastalığına meydan okuyarak bir ilki başardı #6

  MUTLU BİR YUVAYA SAHİPLER

  Stephanie'nin şansı kocası Curtis'in genlerinde bu hastalığın bulunmamasıydı. Turner çifti şimdilerde ikinci çocukları Olivia ile dört kişilik mutlu bir yuvaya sahip olmanın keyfini sürüyorlar.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir