Euro
10.4288
1.16%
Dolar
8.8674
1.2%
Altın
499.22
1.7%
Borsa
1.385
-1.2%
Bitcoin
377.902
2.30%
22ºC
İstanbul
Güneşli 22 C

  Van'da arkadaşlarına kızan lise öğrencisi 53 kilo verdi

  Van'da lise öğrencisi Yusuf Diyar Öngün, kendisiyle 'şişko' diye dalga geçen arkadaşlarına kızdı ve uyguladığı diyetle 6.5 ayda 53 kilo verdi. Öngün, 123 kilodan 70 kiloya kadar düştü.
  • DHA
  • 21.01.2019 - 11:54
  Van'da arkadaşlarına kızan lise öğrencisi 53 kilo verdi

  Merkez Tuşba ilçesi Altıntepe Mahallesi'nde oturan 12'nci sınıf öğrencisi Yusuf Diyar Öngün, uyguladığı diyet sayesinde 6.5 ay gibi kısa sürede 53 kilo verdi. Tıbbi bir operasyon geçirmeden 123 kilodan 70 kiloya inen Öngün, fazla kilolardan kurtulduğu için mutlu olduğunu söyledi.

  Van da arkadaşlarına kızan lise öğrencisi 53 kilo verdi #1

  KALORİLERİ ARAŞTIRIP DİYETE BAŞLADI

  İnternet üzerinden yiyeceklerin kalorilerini araştırıp, diyet yapmaya başladığını ve bu sayede kilo verdiğini belirten Öngün, "Kiloluyken sınıftan çıkmaya utanırdım. Bir gün sınıfta askerlik anılarını sorduğum öğretmenim bana, 'Kilolu olduğun için sana çürük raporu verirler.' deyince, sınıftaki arkadaşlar bana gülüp 'şişko' demeye başladı. O günden sonra kilo vermeye karar verdim ve internette diyetle ilgili araştırma yapmaya başladım." dedi.

  Van da arkadaşlarına kızan lise öğrencisi 53 kilo verdi #2

  HER YEMEKTEN SONRA 2 ADET KAYISI

  Öngün, "Aşırı derecede etli yemek ve kola tüketiyordum. Diyete başladıktan sonra bir haftada 10 kilo verince, ailem endişelenip beni diyetisyene götürmek istedi. Ben kabul etmedim. Ben her yemekten sonra iki adet kayısı yiyordum. Yağlı yiyeceklerden, unlu mamullerden uzak durdum. Genellikle sebzeli yemeklere yöneldim. Yağsız ürünleri tüketmeye başladım. Bunları yaptıktan sonra gerçekten hedefime ulaştım. Şu an çok rahatım, çok da iyiyim." ifadelerine yer verdi.

  Van da arkadaşlarına kızan lise öğrencisi 53 kilo verdi #3

  ARKADAŞLARI SELAM DAHİ VERMİYORDU

  Daha önce kendisine selam vermeyen arkadaşlarının, kilo verdikten sonra kendisini arayıp özür dilediğini anlatan Öngün, "Arkadaşlarım bana yaklaşmaya çalışıyor. İnanmıyorlardı bu kadar kilo vereceğime. Kiloluyken benimle dalga geçenler, şimdi görüp utanıyor. Şu an sağlığım çok iyi. Çok mutluyum. Bundan sonra da bu kilomu hep korumaya çalışacağım." diye konuştu.

  Van da arkadaşlarına kızan lise öğrencisi 53 kilo verdi #4

  OYUNCU OLMAK İSTİYOR

  Belediyede memur olarak çalışan baba Serhat Öngün, 6.5 ay gibi kısa sürede 53 kilo veren oğluyla gurur duyduğunu söyledi. Baba Öngün, "Oğlum yemek yerken, hiçbir zaman bizi dinlemedi. Okulda arkadaşları tarafından dışlandıktan sonra kendisi diyet yapmaya başladı. Diyetisyene de götürdüm, ama diyetisyen programını dinlemedi. Kendisi, yağlı yemeklerden ve unlu mamullerinde uzak durdu. Genelde sebzeli yemekleri yedi. Şu an sağlığı çok iyi. Oğlumun hayalinde oyuncu olmak var." dedi.

  Van da arkadaşlarına kızan lise öğrencisi 53 kilo verdi #5

  Günün önemli gelişmeleri VİDEO

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir