Euro
10.2048
0.94%
Dolar
8.352
0.48%
Altın
502.22
0.65%
Borsa
1.464
0.67%
Bitcoin
367.739
-2.63%
19ºC
İstanbul
Sağanak yağış 19 C

  Yaşlanma hastalığına yakalanan çocuk yardım bekliyor

  Batman’da ikamet eden ve "Erken yaşlanma hastalığına" yakalanan 8 yaşındaki Suriyeli Mehmet Adem Abdulmecit’in dramı yürek burkuyor.
  • İHA
  • 23.05.2016 - 15:03
  Yaşlanma hastalığına yakalanan çocuk yardım bekliyor

  Ülkelerindeki iç savaş yüzünden Türkiye’ye sığınan ve Batman’a yerleşen 5 kişilik Abdulmecit ailesinin 8 yaşındaki çocuğu Mehmet Adem, yakalandığı “Erken yaşlanma hastalığı” yüzünden yaşından oldukça büyük gösteriyor. Hasta ve yaşlı bir insan gibi uzun mesafeleri yürüyemeyen ve nefes darlığı çeken 20 kilogram ağırlığındaki Mehmet Adem, hastalığını yenebilmek için yardım bekliyor.

  Yaşlanma hastalığına yakalanan çocuk yardım bekliyor #1

  "MAHALLEDEKİ ÇOCUKLAR KORKUYOR"

  Anne Şirin Abdulmecit, mahalledeki çocukların Mehmet Adem’i görünce korktuklarını ve kimsenin onunla oyun oynamak istemediğini belirterek, "Suriye’de Mehmet Adem’i doktora götürdük ancak çare bulunamadı. Sık sık nefes darlığı çekiyor. Akranları gibi uzun mesafe yürüyemiyor. Yıllar geçtikçe yaşlanıyor. Akranları sokaklarda oynarken benim oğlum arkadaşı olmadığı için sokakta oyun oynayan çocuklara bakarak ağlıyor. Mahalledeki çocuklar onu çocuk olarak görmediği için korkuyorlar. Suriye’de tedavisini bulamadık Türkiye’de ya da başka bir ülkede bu hastalığın çaresi varsa çocuğumun tedavi olmasını ve arkadaşlarıyla oyun oynamasını istiyorum." dedi.

  Yaşlanma hastalığına yakalanan çocuk yardım bekliyor VİDEO

  Yaşlanma hastalığına yakalanan çocuk yardım bekliyor #2

  "HAYIRSEVERLERDEN BİSİKLET İSTİYORUM"

  Hastalığı yüzünden her gün biraz daha yaşlanan ve yüzü buruşarak ihtiyar insanlar gibi görünen Mehmet Adem ise, "Suriye’den kaçtık ve Batman’a sığındık. Doktorlar beni iyileştirsin. Arkadaşlarım yok. Kimse benimle oyun oynamak istemiyor. Hayırseverlerden bisiklet istiyorum" diye konuştu.

  Yaşlanma hastalığına yakalanan çocuk yardım bekliyor #3

  Yaşlanma hastalığına yakalanan çocuk yardım bekliyor #4

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir