Petrol
109.95
-0.75%
Euro
17.0143
-0.13%
Dolar
15.9381
0.08%
Altın
948.51
-0.03%
Borsa
2381
0.00%
Bitcoin
473.259
-1.79%
15ºC
İstanbul
Açık 15 C

  Zonguldak'ta 9 Iraklı genç plajda kadın fotoğrafı çekti

  Zonguldak'ta Kapuz plajında kadın fotoğrafı çeken 9 Iraklı genç linç girişiminden son anda kurtuldu.
  • 21.08.2014 - 12:45
  Zonguldak'ta 9 Iraklı genç plajda kadın fotoğrafı çekti

  Belediyenin işlettiği Kapuz Plajı'nda dün bazı kadınlar, bir grup gencin cep telefonları ve fotoğraf makineleri ile fotoğraflarını çektiklerini fark ederek tepki gösterdi.

  Zonguldak ta 9 Iraklı genç plajda kadın fotoğrafı çekti #1

  ERKEKLER DÖVMEK İÇİN TOPLANDILAR

  Kadınların tepkisi üzerine plajdaki diğer erkekler, fotoğraf çeken gençleri dövmek için toplandı. Plaj görevlileri ve cankurtaranlar, Iraklı olduğu belirlenen 9 genci kalabalığın yanından uzaklaştırıp müdüriyet binasına soktu. Görevliler, polis gelinceye kadar da binanın önünde toplanan kalabalığın içeriye girmesini önlemek için önlem aldı.

  9 KİŞİ GÖZALTINA ALINDI

  Gelen polis ekipleri, 9 kişiyi gözaltına aldı. Iraklıların incelenen cep telefonları ile fotoğraf makinelerinde bikinili kadınların fotoğrafları bulundu. Polisin güvenlik koridoru altında binadan çıkarılarak ekip araçlarına bindirilen gençler, karakola götürüldü.

  Zonguldak ta 9 Iraklı genç plajda kadın fotoğrafı çekti #2

  ŞİKAYETÇİ OLMAYINCA SERBEST BIRAKILDILAR

  Mohammed Noaman Nazar (18), Mazın Jamal Alwvan Alqaısı (29), Haider Hadi Haider (20), Saif Noaman Nazar (22), Zeyad Toreg Mohammet Al Ghrairi (26), Maytham Jamal Alwan Alqısı (27), Taha Abdulrahma Khamees (21), Al-Hakan Salahuddin (21) ve Mustafa Huseyin Khudtlair Al-Mulood (21), haklarında şikayet olmaması nedeniyle tutanak tutularak serbest bırakıldı. Kadın fotoğrafları silinerek cep telefonları ve fotoğraf makineleri da Iraklılara iade edildi. Irak'taki iç karışıklıktan kaçarak Zonguldak'a geldikleri belirtilen 9 gençten 2'si, vizelerinin dolması nedeniyle sınır dışı edildi. 

  ''KATLİAM ÇIKACAKTI''

  Kapuz Plajı Tesis Müdürü Hayri Topçuoğlu, bazı kadınların fotoğraflarının çekilmesi nedeniyle rahatsız olduklarını öğrendiklerini belirterek, "O kişilerin cep telefonları, fotoğraf makinelerini aldık. İçinde, kadınların arkadan, önden, sağdan, soldan çekilmiş fotoğrafları var. Katliam çıkacaktı, öldüreceklerdi. Vurmasınlar diye memur arkadaşlarımla birlikte müdüriyete kapattık. Ailelerin arasına girip uygunsuz fotoğraflarını çekiyorlar. Biz de polisi aradık" dedi.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir