Euro
10.059
0%
Dolar
8.5408
0.18%
Altın
484.34
0.8%
Borsa
1.418
0%
Bitcoin
407.781
0.19%
18ºC
İstanbul
Bulutlu ve güneşli 18 C
  Binali Yıldırım: Meclis Başkanlığı'nı bırakacağım

  Binali Yıldırım: Meclis Başkanlığı'nı bırakacağım

  AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Binali Yıldırım, aday müracaatı yapıldığı andan itibaren Meclis Başkanlığı'nı bırakacağını söyledi.
  • Haber Merkezi
  • 29.01.2019 - 21:28

  TBMM Başkanı ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım, partisinin adaylık başvurusunu yapacağı 18 Şubat tarihi itibarıyla Meclis Başkanlığı görevinden ayrılacağını bildirdi.

  Binali Yıldırım: Meclis Başkanlığı nı bırakacağım #1

  "BENİM İÇİN MECLİS BAŞKANLIĞI MESELESİ 18 ŞUBAT TARİHİ İTİBARIYLA TAMAMDIR"

  Yıldırım, "Bu bir ilk, mevzuatta Meclis Başkanı'nın belediye başkanlığına adaylığı düşünülmemiş. Bunun için de kanunlarda bu yazılmamış. Belediye başkanlığına adaylığım açıklandığı zaman herkes şaşırdı, 'Acaba şimdi ne olacak?' Hukukçular kendi aralarında tartışmaya başladılar. Kimisi 'Herhangi bir yasak yok, belediye başkan adayı olabilir, istifa etmesine gerek yok.' diyor. Bir kısmı da 'İstifa etmelidir.' diyor. Ben şunu özetle söylemek istiyorum. Benim, bu istifa meselesiyle alakalı olarak vatandaşın gündeminin işgal edilmesine canım çok sıkılıyor. Bizim İstanbul'u, İstanbul'un geleceğini konuşmamız lazım. Anlamsız yere benim istifa edip etmeyeceğim konuşuluyor. Ben resmen aday bile değilim. Partim aday göstereceğini açıklamış. Yapılmayan bir işlem yüzünden bir tartışmanın gidiyor olması çok rahatsız edici bir şey. Onun için burada ilk defa açıklıyorum, kararımı da verdim. Adaylık müracaatım yapıldığı andan itibaren Meclis Başkanlığı görevimi de bırakacağım. Adaylık müracaatını partim yaptığı zaman aynı anda Meclis Başkanlığı'ndan ayrıldığıma dair dilekçemi vermiş olacağım. Ben bıraktığım yere dönüp tekrar bakmam. Hayatım boyunca bıraktığım yere tekrar bakmadım, orayı yönetmeye kalkmadım. Benim için Meclis Başkanlığı meselesi 18 Şubat tarihi itibarıyla tamamdır, yani orada görevimi tamamlamış olacağım. Ondan sonra tam kapasiteyle seçime kadar İstanbullularla vaktimi geçirmiş olacağım. " dedi.

   

  Günün önemli gelişmeleri VİDEO

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir