taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
Dolar
6.5701
Euro
7.2049
Altın
1610.29
Borsa
89257.7
Gram Altın
340.119
Bitcoin
42396.99
fuzulev

Cerablus'un çocuk hamalları

Suriye'nin terör örgütü PKK/PYD kontrolündeki Münbiç kentinden kaçarak Cerablus'a gelmek isteyen yüzlerce kişi, iki kent arasındaki sınır hattında yoğunluk oluşturuyor.

DHA |
Whatsapp ile paylaş

Cerablus'un çocuk hamalları

Suriye’nin Halep kentine bağlı Münbiç ilçesi, devam eden iç savaşta 2014 yılında önce terör örgütü DEAŞ’ın kontrolüne 2 yıl sonra ise terör örgütü PKK/PYD'nin kontrolüne geçti.

TERÖRDEN TEMİZLENEN CERABLUS'A GÖÇ EDİYORLAR

İlçedeki vatandaşlar terör örgütlerinin baskılarından kurtulmak için Fırat Kalkanı ve Zeytin Dalı Harekatları ile terör örgütlerinden arındırılan Cerablus'a göç etmeye başladı.

Cerablus'un çocuk hamalları

ÇOCUK HAMALLAR YARDIM EDİYOR

Her gün yüzlerce insanın göç ettiği iki ilçe arasındaki sınır noktasında, yoğunluk yaşanıyor. ÖSO kontrolündeki sınıra gelen Münbiçliler, getirdikleri eşyaları bu noktada yaşları 9 ile 14 arasında değişen çocuk hamallara bırakıyor.

Cerablus'un çocuk hamalları

KAZANDIKLARI PARALARLA AİLELERİNE YARDIM EDİYORLAR

Yağmura ve soğuk havaya aldırış etmeden göç edenlerin eşyalarını el arabalarıyla tampon bölgeden Cerablus'taki araçlara taşıyan çocuklar, yaptıkları işten kazandıkları para ile ailelerinin geçinmelerine yardım ediyor.

Çamur içindeki alanda çalışan çocukların tek dinlenme alanları ise eşyaları taşıdıkları el arabaları. Çocuklar, fırsat bulduklarında el arabalarının üzerine oturarak dinlenme fırsatı buluyor.

Cerablus'un çocuk hamallarıCerablus'un çocuk hamallarıCerablus'un çocuk hamallarıCerablus'un çocuk hamallarıCerablus'un çocuk hamallarıCerablus'un çocuk hamallarıCerablus'un çocuk hamallarıCerablus'un çocuk hamalları

Günün önemli gelişmeleri VİDEO

YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir