Euro
11.1924
1.02%
Dolar
9.6026
1.08%
Altın
553.67
1.55%
Borsa
1.48
1.68%
Bitcoin
587.918
0.17%
14ºC
İstanbul
Açık 14 C

  ABD Sağlık Bakanı: Koronavirüs yeniden yükselişte

  ABD Sağlık Bakanı Alex Azar, ülkede koronavirüs vaka sayısının son günlerde yeniden yükselişe geçtiğini söyledi.
  • AA
  • 29.06.2020 - 00:37
  ABD Sağlık Bakanı: Koronavirüs yeniden yükselişte

  ABD Sağlık Bakanı Alex Azar, CNN televizyonunda Jake Tapper'ın sunduğu "State of Union" programında, ülkedeki koronavirüs algınına ilişkin son gelişmeleri değerlendirdi.

  "SALGINI YAVAŞLATTIĞIMIZ DEVİR KAPANDI"

  Özellikle güney ve batı eyaletlerde vaka sayılarının hızlı şekilde arttığına işaret eden Azar, "Ülke şu anda birkaç ay önce pandeminin zirve yaptığı dönemden farklı bir durumda. Aşı ve tedavi çalışmaları ilerliyor, ancak salgının yayılmasını yavaşlattığımız devir kapanıyor." ifadesini kullandı.

  ABD Sağlık Bakanı: Koronavirüs yeniden yükselişte #1

  "VAKALARIN ARTIŞ NEDENİ, NORMALLEŞME DEĞİL"

  Herkesin sorumluluk alarak maske ve sosyal mesafe kurallarına itaat etmesi gerektiğinin altını çizen Azar, vakaların ülkedeki "normalleşme" sürecine bağlı olarak artışa geçtiği iddialarını da yanıtladı.

  Azar, "Vakaların artmasının nedeni normalleşme değil. Birçok eyalette, normalleşme sürecine henüz çok yeni başlayan topluluklarda bile vakalar artıyor. Vakaların artış nedenini derinlemesine incelemeliyiz ancak şurası kesin ki kendi davranışlarımıza dikkat etmeli, sosyal mesafeyi koruduğumuz ve maske taktığımızdan emin olmalıyız." diye konuştu.

  ABD Sağlık Bakanı: Koronavirüs yeniden yükselişte #2

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir