Euro
10.7467
0.69%
Dolar
9.2611
0.91%
Altın
526.09
-0.78%
Borsa
1.41
-0.16%
Bitcoin
562.163
-0.09%
15ºC
İstanbul
Çok bulutlu 15 C
  BAE Uygur Türklerine terörist dedi

  BAE Uygur Türklerine terörist dedi

  BAE Veliaht Prensi El Nahyan, Doğu Türkistan'da yaşayan Uygur Türklerini teröristlikle suçlarken, Çin'in Doğu Türkistan politikasını destekledi.
  • Haber Merkezi
  • 23.07.2019 - 20:27
  • Güncelleme : 23.07.2019 - 20:27

  Çin'in Doğu Türkistan'da uyguladığı politika tüm dünyanın tepkisini çekiyor, ancak bazı ülkeler de burada yaşanan durumu "normal" karşılıyor.

  Özellikle Müslümanlara yönelik uygulanan zulüm politikasına, "kendine Müslüman" diyen Birleşik Arap Emirlikleri'nden destek geldi.

  BAE Uygur Türklerine terörist dedi #1

  ZULÜM POLİTİKASINA DESTEK

  BAE Veliaht Prensi Muhammed bin Zayed el Nahyan, Çin Devlet Başkanı Şi Cinping'in resmi davetlisi olarak bu ülkede bulunuyor. Çin devlet medyasına göre, Devlet Başkanı Şi Cinping, görüşme sırasında bin Zayed'in Pekin yönetimine destek verdiği belirtildi.

  Şi Cinping, BAE'nin Doğu Türkistan meselesinde Pekin'e verdiği "değerli destek" için teşekkür etti ve iki ülkeyi terörle mücadele konusunda iş birliğini daha da güçlendirmeye çağırdı.

  BAE Uygur Türklerine terörist dedi #2

  UYGUR TÜRKLERİNE TERÖRİST DEDİ

  Nahyan'ın destek kararı İslam aleminde yankılanırken, bir başka söz de dikkat çekti. BAE Genel Kurmay Başkanı, Uygur Türkleri için "terörist" derken, Çin ile birlikte, "terörist ve aşırılık yanlısı gruplara karşı ortak mücadele" etmeye istekli olduğunu söylediğini aktardı.

  BAE Uygur Türklerine terörist dedi #3

  BAE PRENSLERİNİN "ALEMCİ" HAYATI

  Osmanlı'ya küfretmekten dillerini sakınmayan, İslam'ın savunculuğuna soyunan Körfez'in şımarık çocuğu BAE, en az kendileri kadar şımarık prenslere sahip. Öyle ki İslam'ın koruyuculuğu, kollayıcılığına soyunan BAE'nin yöneticilerinden Şeyh Sultan bin Muhammed el Kasımi'nin oğlu, İngiltere'nin başkenti Londra'da yaşamını yitirdi.

  Kasımi'nin ölüm sebebinin, seks partisi sırasında aldığı yüksek dozda uyuşturucu ve alkol bileşeninin olduğu belirtilmişti.

  BAE Uygur Türklerine terörist dedi #4

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir