Petrol
115.32
1.01%
Euro
17.4088
-0.86%
Dolar
16.1911
-0.96%
Altın
964.88
-0.79%
Borsa
2439
0.00%
Bitcoin
477.715
0.98%
25ºC
İstanbul
Güneşli 25 C

  Ahmet Davutoğlu 15 Temmuz gecesini anlattı

  15 Temmuz'daki askeri darbe girişimini anlatan Davutoğlu, "O gece bizim için bir onur gecesiydi" diye konuştu.
  • 27.07.2016 - 11:15
  Ahmet Davutoğlu 15 Temmuz gecesini anlattı

  Eski Başbakan Ahmet Davutoğlu, NTV canlı yayınında gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

  DÜĞÜN İÇİN ANKARA'DAYDIK

  FETÖ'nün askeri darbe girişiminde bulunduğu 15 Temmuz gecesini anlatan Davutoğlu, şunları söyledi; "Günler vardır bir asra bedel... 15 Temmuz öyle bir gündü. Bu gece karanlık olabilir ama yarın Türkiye aydınlık bir güne uyanacak demiştim. O gün üst üste iki düğüne katılmak üzere Ankara'daydık. Sonra olağanüstü haberler bize de intikal etmeye başladı. Koruma müdürümüze güvenlik tedbiri alması talimatı iletildi.

  Ahmet Davutoğlu 15 Temmuz gecesini anlattı #1

  Ahmet Davutoğlu 15 Temmuz gecesini anlattı VİDEO

  GÜVENLİ BİR BÖLGEYE GİTTİK

  Güvenli bir bölgeye gittik. Güvenlik koruma amirimizin tanıdığı bir eve gittik. Cumhurbaşkanı ve Başbakanımıza ulaşmak için çabalarımız oldu. TV kanallarına gece boyunca demeçler verdik.

  ZOR BİR GECEYDİ, O GECE BİZİM İÇİN BİR ONUR GECESİYDİ

  Sabah tablo netleşinceye kadar hepimiz ayaktaydık. Zor bir geceydi. O gece bizim için bir onur gecesiydi.

  Önce düşündüğünüz şey şu oluyor; ya rabbim bu ülkeyi koru. Biz tarihte çok isyan gördük; Osmanlı'daki yeni çeri isyanları da cumhuriyet dönemindeki darbeler de dahil. Ama milletin kendisine saldıran alçakça bir darbe olmadı. Halk nezdinde devletin kaybettiği itibar öylesine olabilirdi ki bir daha devletten söz etmek söz konusu olmazdı.

  OFİSİM DİNLENDİ

  Dışişleri Bakanı'yken ofisim dinlendi. Bunu dinleyen alçak yapının hedefi çok açıktı. Suriye bağlamında Türkiye'yi suçlu yerine oturmak ve Şam rejimini aklamaktı. Geçen gün bu yapıya bağlı bir hakimin çekmecesinden çıkan iddianamede eğer darbe olsaydı. Bir numarada Cumhurbaşkanımız, iki numarada ben vardım. İçişleri Bakanımız, MİT Müsteşarı vardı. Suçlama terör örgütlerine yardım. Bu aylar öncesinden hazırlanan bir kumpas.

  ŞÜPHELİ İSİMLERİ PASİF GÖREVE GETİRDİK

  Dinlemenin faillerini o zaman çok araştırdık, bakanlık içerisinden olduğu kesindi. Şüpheli isimleri pasif göreve getirdik. Görevden aldığınızda mahkeme kararıyla geri dönüyordu. Bu nedenle kontrol altına alıyorduk."  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir