Euro
10.1263
0.58%
Dolar
8.5648
0.19%
Altın
496.25
0.16%
Borsa
1.348
-0.3%
Bitcoin
325.386
11.91%
29ºC
İstanbul
Çoğunlukla güneşli 29 C

  CHP'de Baykal da mı Genel Başkanlığa oynayacak

  CHP'de Deniz Baykal'ın da Genel Başkanlık için aday olacağı konuşuluyor.
  • 20.08.2014 - 08:23
  CHP'de Baykal da mı Genel Başkanlığa oynayacak

  CHP de Baykal da mı Genel Başkanlığa oynayacak #1

  CHP 5-6 Eylül'de yapılacak 18. olağanüstü kurultaya hazırlanırken gözler CHP eski Genel Başkanı Deniz Baykal'ın atacağı adıma çevrildi. Kaset skandalının ardından genel başkanlığı bırakan Baykal'ın, olağanüstü kurultayda Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu'na karşı aday olup olmayacağı sorusu ise Baykal'ın örgütlerde nabız yoklamasının ardından vereceği kararla yanıt bulacak.

  BAYKAL'IN ASIL DERDİ YENİDEN GENEL BAŞKAN OLMAK

  Sabah'ın haberine göre; CHP kulislerinde kurultay tartışmalarının arkasındaki isim olarak gösterilen ve gerek adaylığını ilan eden Muharrem İnce gerekse de adı adaylar arasında geçen Metin Feyzioğlu'na 'aday olmaları' yönünde telkinde bulunduğu dile getirilen Baykal'ın asıl hedefinin 4 yıl aradan sonra partinin yeniden başına geçmek olduğu konuşuluyor.

  KENDİNİ YIPRATMIYOR

  Baykal'ın kurultay tartışmaları içerisinde ismini yıpratmamak için geri planda kaldığı, bir süre örgütlerin nabzını tuttuktan sonra gerekli desteği alabileceğine inandığı takdirde kurultayda aday olabileceği belirtiliyor.

  DENİZ BAYKAL NABIZ YOKLUYOR

  Son günlerde Baykal'ın çeşitli il ve ilçelerde sıkça katıldığı nikah ve düğün davetlerinin de 'örgütlerin nabzını' tutmak için kamuflaj olduğu ve eski genel başkanın gittiği il ve ilçelerde kurultay için temaslarda bulunduğu öne sürülüyor. 

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir