Euro
9.9252
-1.11%
Dolar
8.3582
-0.95%
Altın
489.15
-0.63%
Borsa
1.4
0.48%
Bitcoin
332.885
-3.21%
33ºC
İstanbul
Güneşli 33 C

  Mitingte konuşan Kılıçdaroğlu'ndan ulan gafı

  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, seçim çalışmaları kapsamında Sarıyer'de halka hitap etti.
  • 24.03.2014 - 00:00
  Mitingte konuşan Kılıçdaroğlu'ndan ulan gafı

  Mitingte konuşan Kılıçdaroğlu ndan ulan gafı #1Başbakan Erdoğan'ı eleştirirken ağzından 'ulan' kelimesini kaçıran Kemal Kılıçdaroğlu, hemen ardından 'affedersiniz' diyerek durumu toparlamaya çalıştı.

  Kılıçdaroğlu, "CHP gelirse devleti yönetemezmiş. Aklına bak. Ulan a.. affedersiniz. Devleti kuran parti nasıl devleti yönetemez. Devleti biz kurduk. Sana demokrasiyi biz getirdik" dedi.

  Mitingte konuşan Kılıçdaroğlu'ndan ulan gafı - izle

  "ÇALIŞA ÇALIŞA KAZANACAĞIZ"

  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Sarıyer'de vatandaşlara seslendi. Gün içerisinde 6 tane miting gerçekleştirdiğini söyleyen Kılıçdaroğlu, "Çalışa çalışa kazanacağız. Birlikte omuz omuza, kol kola kazanacağız. Ta ki haramileri iktidardan indirinceye kadar" dedi.

  Partililerden AK Partili vatandaşları ikna etmeleri konusunda uyaran Kılıçdaroğlu, "Az önce söyledim. Çalışacağız ama nasıl çalışacağız. Benim gibi 24 saat çalışmanızı istemiyorum. Her bir yurttaşımız bir AK Partili kişiyi ikna edecek. Geçen seçimlerde CHP'ye oy vermeyen bir yurttaşımızı, ister kahvede, ister lokantada, ister fabrikada ister komşusu olsun. Desin ki 'Türkiye özgür bir ülke olacak, yeni bir siyaset anlayışı gelecek, Türkiye ayrışmayacak, Türkiye çatışmayacak desin'. Bunun için benimle birlikte gel CHP'ne oy ver desin. Bunları ikna edin" diye konuştu.

  Mitingte konuşan Kılıçdaroğlu ndan ulan gafı #2

  "YASAKÇI ANLAYIŞTAN MI YANASINIZ"

  İlk kez oy kullanacak olan gençlere seslenen Kılıçdaroğlu, şöyle konuştu: "Bu seçimlerde 2.5 milyon gencimiz ilk kez oy kullanacak. Umudunuz, geleceğimiz, özgürlüğümüzün ve demokrasimizin olan gençler, sandığa giderken şöyle düşünün, 'Yasakçı bir adrese mi? özgürlükçü bir adrese mi oy vereceğiz? Yasakçı anlayıştan yanaysanız adresiniz belli başında Recep Tayyip Erdoğan var. Eğer özgürlükçü bir partiye oy kullanacaksanız Atatürk'ün partisi altı ok o da CHP halkın partisi."

  "Cop yedik, gaz yedik, haram yemedik" diyen Kılıçdaroğlu, "Anadolu'ya gittiğimde söylüyorum. Burası 80 ilin omurgası en büyük metropolitizdir. Şimdi 2'nci sorumu soruyorum: 'Helalden yana mı? haramdan yana mı? Haram yiyenlerden, kul hakkı yiyenlerden hesabını soracağız. Yetki veriyor musunuz? Birinci yetkiyi Sarıyer'de vereceksiniz" şeklinde konuştu.

  Mitingte konuşan Kılıçdaroğlu ndan ulan gafı #3

  "ÇARE KİM? SARIGÜL"

  Konuşmasında Mustafa Sarıgül'den bahseden Kılıçdaroğlu, "Size hizmet etti. Şimdi yeniden yetki istiyor. Yetki verecek misiniz? Şimdi bir başka başkanımız daha var. İstanbul'un sorunlarına çare olacak bir başkanımız var. İstanbul'un bütün dünyanın bir metropol haline getirecek bir başkanımız var. İstanbul'u İstanbul'dan yönetecek bir belediye başkanımız var. O diyor ki 'İstanbul'un sorunlarını ben çözerim', o diyor ki 'İstanbul'un ben çaresiyim' Çare kim. Sarıgül.." ifadelerini kullandı.

  "GÜCÜNÜZÜN FARKINDA OLUN"

  'El ele, kol kola, omuz omuza sandığa gideceğiz" diyen Kemal Kılıçdaroğlu, şunları söyledi: "Bu işin sırrı ülkeyi sevmekten, çalışmaktan geçiyor. Soyulduk artık bıktık demekten, bu ülkeyi sevmekten, bu bayrağı sevmekten, Mustafa Kemal Atatürk'ü sevmekten geçiyor. Gücünüzün farkında olun. Demokraside belirleyici olan sizlersiniz. Haramilerin iktidarından kurtulmamız gerekiyor... Sandığa giderken elinizi vicdanınıza koyun ve oyunuzu öyle kullanın. Türkiye'nin sorunlarını beraber çözeceğiz. Bu ülkede barışın, huzurun, herkesin kazanmasının gücüyüz."

  "DEVLETİ BİZ KURDUK"

  Partililere birlik ve beraberlik mesajı veren Kemal Kılıçdaroğlu, "Ayrışma yok. Birleşe birleşe kazanacağız. Eski Doğruyol Partililer, Demokrat Partililer, Anavatan Partililer, Milliyetçi Hareket Partililer, bize görev düştüğü kadar size de görev düşüyor. Onun için diyorum. Birleşe birleşe kazanacağız. Bu ülkenin kötüye gittiğini düşünüyorsan adres belli CHP. Destek verirseniz, bu ülkeyi çağdaş bir yönetim anlayışı ile yöneteceğiz. Dönüyor bazen şu CHP gelirse devleti yönetemezmiş. Aklına bak. Ulan a.. afedersiniz. Devleti kuran parti nasıl devleti yönetemez. Devleti biz kurduk. Sana demokrasiyi biz getirdik. Bu millet seni Başbakan koltuğuna oturtturdu. Adam gibi ülkeyi yönet diye getirdi. Ama o aksini yaptı. Onun için söylüyorum. CHP devletin bozulan bütün çarklarını yeniden inşa edecek. Özgür, çağdaş bir devlet gibi, devlet baskıcı olmayacak. Devlet vatandaşına hizmet edecek" dedi.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir