Euro
15.2676
0.17%
Dolar
13.5094
0.24%
Altın
802.2900
0.15%
Borsa
1954
0.45%
Bitcoin
509.447
3.14%
-2ºC
İstanbul
Bulutlu -2 C
  PKK CHP milletvekilini kaçırdı

  PKK CHP milletvekilini kaçırdı

  Tunceli Valisi: PKK, CHP Tunceli Milletvekili Hüseyin Aygün'ü kaçırdı.
  • 12.08.2012 - 20:31

  PKK CHP milletvekilini kaçırdı #1

  Tunceli'de yol kesen PKK'lılar CHP Tunceli Milletvekili Hüseyin Aygün'ü kaçırdı.

  2 PKK'LI YOLU KESTİ

  Esnaf ve vatandaşlarla görüşmek amacıyla sabah saatlerinde Tunceli'nin Ovacık İlçesi'ne giden CHP Milletvekili Hüseyin Aygün'ün yolu dönüşte saat 19:00 sularında Ovacık karayolunun 35. kilometresinde iki kişilik PKK'lı grup tarafından kesildi.

  MUHABİR VE DANIŞMAN SERBEST

  PKK CHP milletvekilini kaçırdı #2CHP Milletvekili Hüseyin Aygün, Akşam Gazetesi Muhabiri Kadir Merkit ve Aygün'ün danışmanını araçtan indiren örgüt mensupları; muhabir ve danışmanı serbest bıraktıktan sonra, Aygün'ü alarak ormanlık alana götürdü.

  OPERASYON BAŞLATILDI

  Akşam Muhabiri Kadir Merkit ve Hüseyin Aygün'ün danışmanının kent merkezine gelerek haber vermesi üzerine, güvenlik güçleri Aygün'ü kurtarmak amacıyla bölgede operasyon başlattı.

  8 Ağustos'tan beri Tunceli'de bulunan Aygün, ilçe ve köylerde vatandaşlarla görüşmeler gerçekleştiriyordu.

  CHP DOĞRULADI

  Aygün'ün kaçırılma haberi partisi tarafından da doğrulanırken, Aygün'ün eşi Emine Aygün'ün yakın çevresine, henüz bir bilgi alamadıklarını söylediği belirtildi. Aygün'ün, 8 Ağustos'tan bu yana CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun vekillere talimatı üzerine seçim bölgesinde bulunduğu ve bugün de kent merkesine 60 km uzaklıkta Ovacık köyüne gitiği kaydedildi.

  CHP: ŞOKTAYIZ

  Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin: ''Şoktayız, kendisi bölgede bazı çalışmalar yapıyordu. Valinin açıklamasından başka hiçbir bilgi alamıyoruz. Hüseyin Aygün'ün danışmanı serbest bırakılmış ancak Aygün'den henüz haber yok, kendisine ulaşamıyoruz. Şu aşamada herhangi bir değerlendirme yapmak mümkün değil. Bunun neden yapıldığı konusunda bir bilgimiz yok. Neyin ne olduğunu anlamış değiliz. Yerel kaynaklardan bazı bilgiler var'' dedi.

  KAMER GENÇ'TEN AÇIKLAMA

  Olayla ilgili, CHP'nin bir diğer Tunceli Milletvekili Kamer Genç'ten bir açıklama geldi.Genç, Hüseyin Aygün'ün saat 19.00 sıralarında Ovacık ilçesinden Tunceli'ye giderken Munzur Çayı kıyısında kaçırıldığını öğrendiklerini söyledi.

  Aygün'ün yanında iki kişi bulunduğunu ancak bu kişilerin serbest bırakıldığını aktaran Genç, ''Emniyet Müdürü ile konuştum. Olay daha çok yeni, inceliyorlar. Biz de araştırmamızı sürdürüyoruz'' dedi.

  Genç, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na bilgi vermek amacıyla ulaşmaya çalıştığını da bildirdi.


  Görüş Bildir