Petrol
96.47
-0.19%
Euro
18.3115
0.07%
Dolar
17.9561
0.04%
Altın
1.03
-0.03%
Borsa
2795
-1.59%
Bitcoin
430.439
2.91%
25ºC
İstanbul
Açık 25 C
  Kadıköy'de modifiyeli araçlara ceza verildi

  Kadıköy'de modifiyeli araçlara ceza verildi

  Dün gece Kadıköy'de modifiyeli araçlar kontrol edildi. 383 araca 35 bin 850 lira cezai işlem uygulanırken, 9 araç da trafikten men edildi.
  • Ajanslar
  • 13.07.2015 - 09:26

  İstanbul Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü’ne bağlı ekipler gece saatlerinde, modifiyeli araçlara yönelik başta Bağdat Caddesi olmak üzere Kadıköy’deki birçok noktada uygulama yaptı.

  Kadıköy de modifiyeli araçlara ceza verildi #1

  ARAÇLAR TEK TEK İNCELENDİ

  Bağdat Caddesi’ndeki uygulamalarda polis ekipleri, camları filmli olan, yüksek ses çıkartan egzozları bulunan ve trafiği tehlikeye düşüren otomobilleri tek tek durdurup inceledi. Uygulamalar sırasında kaçan bir araç ise motorize polis ekibi tarafından takip edildi.

  Kadıköy'de modifiyeli araçlara ceza verildi-Foto Galeri

  Kadıköy'de modifiyeli araçlar trafikten men edildi VİDEO

  Kadıköy de modifiyeli araçlara ceza verildi #2

  35 BİN 850 LİRA CEZAİ İŞLEM UYGULANDI

  Yaklaşık 4 saat süren uygulama sonucunda trafiği tehlikeye düşüren modifiyeli ve abartı egzoz bulunan 383 araca 35 bin 850 lira cezai işlem uygulanırken, 9 araç da trafikten men edildi.

  KUMANDALI EGZOZ SİSTEMİ BULUNDU

  Uygulamalarda durdurulan bir otomobilde yapılan incelemelerde uzaktan kumandayla kontrol edilen egzoz sistemine rastlandı. Kumandalı egzoz sistemi hakkında bilgi veren Anadolu Yakası Trafik Denetleme Ekipler Amirliği Bölge Amiri Komiser Ahmet Duman, "Çeşitli yerlerde drift atan, modifiyeli, aşırı gürültü çıkaran araçlar üzerinde uygulama yapıyoruz. Modifiyeli araçlarda rahatsız eden egzozlar var. Alttan vana şeklinde tabir edilen aparatla egzozlarını kapatıp açabiliyorlar. Kumanda vasıtasıyla, egzozu uygulama noktasına geldiği zaman kapatıp normal ses çıkaracak şekilde ayarlıyor. Uygulama noktası geçildiğinde ve uygulama olmadığı zamanlarda da kumandadan kontrol ederek egzozlarını açıp daha çok gürültü çıkarması sağlanıyor ve çevreye rahatsızlık veriyorlar. Biz bunları kontrol edip gerekli işlemleri cezaları yazıyoruz" dedi.

  Kadıköy de modifiyeli araçlara ceza verildi #3

  ABARTI EGZOZA 88 İLE 188 TL ARASINDA CEZA

  35 araca, abartı egzoz bulundurmaktan işlem yapıldığını söyleyen Duman, "Bu tip cezalar 88 ile 188 TL arasında değişmektedir. Şu ana kadar 35 araca bu şekilde işlem yapıldı. 7 araç trafikten men edildi" diye konuştu.

  Kadıköy de modifiyeli araçlara ceza verildi #4

  "MAKAS ATMAKTAN CEZA YEDİK"

  Uygulamalarda cezai işlem uygulanan sürücü Okan Salış, "Ceza yedik. Bilmiyorum tam ama cezalar baya ağırlaşmış. Benim aslında çok fazla yaptığım bir şey yoktu ama sonuçta devlet haklı. Makas atmaktan ceza yedik. Egzozdan da fazla ses geliyor onu da düzelteceğiz artık" dedi.

  Kadıköy de modifiyeli araçlara ceza verildi #5

  383 ARACA PARA CEZASI, 9 ARACA TRAFİKTEN MEN

  Kadıköy’de 6 farklı noktada 4 saat süren uygulamalarda trafiği tehlikeye düşüren, modifiyeli ve abartı egzoz bulunan 383 araca 35 bin 850 lira cezai işlem uygulanırken aralarında bir spor otomobilin de bulunduğu 9 araç da trafikten men edildi.

  Kadıköy de modifiyeli araçlara ceza verildi #6


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir